X بستن تبلیغات
5. Fixed

آیا طراحان XCOM 2 و Bioshock برروی بازی جدیدی کار می‌کنند؟

آیا طراحان XCOM 2 و Bioshock برروی بازی جدیدی کار می‌کنند؟

همه ما کن لوین و جیک سالمن را می‌شناسیم. وقتی یکی از طرفداران در توییتر آن‌ها این سوال را پرسید که ممکن است بازی‌ای بسازند که ترکیبی از Freedom Force و XCOM باشد، این دو مشتاقانه پاسخ دادند. در سال ۲۰۰۲ کن لوین و تیمش در Irrational Games برروی یک نقش‌آفرینی با محوریت ابرقهرمانان با نام Freedom Force کار کردند. بااینکه این بازی در نوع خود جذاب بود، خیلی زود سایه غولی به نام بایوشاک از محبوبیت بیشتر آن جلوگیری کرد. با گیمفا در ادامه خبر همراه باشید.

الان بیش از یک دهه از عرضه بازی مذکور می‌گذرد و از آن زمان نقش‌آفرینی‌ها پیشرفت و تکامل چشم‌گیری داشته‌اند و نمونه آن سری XCOM و بازی تحسین‌شده و جدید XCOM 2 است که هردوی آن‌ها توسط طراح خلاق، جیک سالمن، ساخته شده‌است. اگر بتوان به توییت‌های رد و بدل شده بین کارگردان بایوشاک و آقای سالمن ارزشی داد، حتی تصور یک بازی که ترکیبی از این دو عنوان موفق باشند هم به شریان‌های بازیکنان زندگی می‌بخشد! چندی قبل یکی از طرفداران گفت که دیدن یک فرزند که نتیجه این دو بازی باشد خیلی فوق‌العاده خواهد بود. لوین به راحتی می‌توانست از این توییت بگذرد، اما نسبت به آن هیجان و اشتیاق نشان داد:

بیا انجامش بدیم، جیک! – کن لوین

هنوز چند دقیقه نشده بود که سالمن پاسخ داد:

الساعه!‌ الساعه!‌

احتمال آن کم است که نظرات مشتاقانه این دو خالق محبوب معنی خاصی داشته باشد و به چیزی برسد اما همان‌طور که گفتیم، ایده این کار به اندازه کافی جذاب است که ارزش توجه ما را داشته‌باشد. پس از عرضه Bioshock Infinite که یکی از بهترین بازی‌های ۲۰۱۳ و تاریخ بازی‌های‌ویدئویی بود، استودیو سازنده آن Irrational Games بسته شد و از آن زمان کن لوین به سختی مشغول ساخت یک بازی جدید است. او در صحبت‌های جدیدش گفت که این عنوان جدید یک تیراندازی اول‌شخص و جهان‌آزاد است که از Fallout، Dark Souls و System Shock تاثیر گرفته‌است.

XCOM 2 چندماه قبل عرضه شد اما به این معنا نیست که جیک سالمن خود مشغله ندارد. در حال حاضر آن‌ها برروی نسخه کنسولی بازی جدید (که در ۶ سپتامبر عرضه می‌شود) کار می‌کنند و درآینده می‌توانیم منتظر بسته‌‌های الحاقی باشیم. آیا لوین و سالمن می‌توانند وقت کافی برای خود ایجاد کنند و درکنار هم مشغول طراحی یک بازی جدید شوند؟‌ می‌توانیم امیدوار باشیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار