توافق اسرائیل و 7 کشور آفریقایی بر سر همکاری اقتصادی و امنیتی

اسرائیل و 7 کشور آفریقایی توافق کردند همکاری در زمینه‌های اقتصادی و امنیتی را افزایش دهند. این توافق در سفر نتانیاهو به آفریقا به دست آمده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، در نشستی با ادگار لونگو، رییس جمهور زامبیا، یووری موسونی، رییس جمهور اوگاندا، هیله ماریام دوسالین، نخست وزیر اتیوپی، سالواکر، رییس جمهور سودان جنوبی، پل کاگامه، رییس جمهور اوگاندا، اوگورو کنیاتا، رییس جمهور کنیا و آگوستین ماهیگا، وزیر امور خارجه تانزانیا شرکت کرد.

نخست وزیر اسرائیل که برای دیدار از کشورهای اوگاندا، اتیوپی، رواندا و کنیا راهی قاره سیاه شده، پس از این نشست گفت: اسرائیل یک شریک عالی برای کشورهای آفریقایی در زمینه‌های متفاوت به ویژه توسعه اقتصادی و امنیتی محسوب می‌شود.

وی گفت اسرائیل و هفت کشور آفریقایی با "ترغیب راه‌های جدید همکاری بر مبنای ظرفیت انسانی و استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای توسعه" پایدار موافقت کردند.

نتانیاهو گفت: اسرائیل ظرفیت مبارزه با تروریسم را توسعه داده و تکنولوژی کشاورزی را کشورهای آفریقایی می‌توانند از آنها استفاده کنند ارتقا داده است.

نتانیاهو ادامه داد: من به آینده آفریقا و همکاری آن با اسرائیل باور دارم. من معتقدم اسرائیل نزد آفریقا و آفریقا نزد اسرائیل بازمی‌گردد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری با رئیس جمهور کنیا که در نایروبی برگزار شد، گفت: ما با همکاری هم می‌توانیم با پدیده شوم تروریسم مقابله کنیم.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار