X بستن تبلیغات
5. Fixed

کیارستمی یک هنرمند مولف بود

به گزارش پارس نیوز،

مسعود زنده‌روح کرمانی رئیس هیئت مدیره انجمن عکاسان ایراندر خصوص درگذشت عباس کیارستمی ضمن ابراز تاثر عنوان کرد: کیارستمی به نظر من یک انسان شاخص بود و شهرت و خاص بودن او بیش از اینکه به ایران اختصاص داشته باشد، شهرتی بین‌المللی است.

وی افزود: عباس کیارستمی در هر حوزه که فعالیت داشت نگاه ویژه خود را لحاظ می‌کرد؛ از جمله در سینما. وی در پرورش فیلمسازهایی که دارای اندیشه نویی بودند تاثیر بسزایی داشت و در زمینه عکاسی نیز این نگاه ویژه ادامه داشت.

زنده روح کرمانی با اشاره به یکی از ویژگی‌های این هنرمند بیان کرد: هنرمندان اصولا در خلق یک اثر نگاه خاص خودشان را وارد می‌کنند و کمتر کسی پیدا می‌شود که نگاه مولف‌گونه داشته باشد و کیارستمی از اساتیدی بود که دید یک مولف را داشت و این نگاه در تک‌تک فریم‌هایش چه در فیلم‌ها و چه در عکاسی وجود دارد. علاوه بر این در حوزه سینما بهره‌گیری وی از بازیگرانی که کمتر مطرح هستند تلاش او را برای نگاه مستندگونه به آثار نشان می‌دهند.

رئیس هیئت مدیره انجمن عکاسان ایران در پایان خاطرنشان کرد: همان طور که گفتم کیارستمی در همه حوزه‌ها به عنوان یک مولف، سبک ویژه خود را داشت و درگذشت او ضایعه‌ بزرگی برای اهالی هنر محسوب می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار