عبادات فرد روزه‌دار با پرداخت فطریه تکمیل می‌شود

به گزارش پارس نیوز،

حجت الاسلام مرتضی ادیب یزدی، کارشناس مسائل مذهبی گفت: بنده یک ماه تمام مجاهده جانی انجام داده، به این معنا که جان خود را در راه عبادت صرف کرده است. حال وقتش رسیده است که پس از یک ماه عبادت در ماه مبارک رمضان و مجاهده جانی، بنده برای تکمیل عبادت‌هایش مجاهده مالی کند، یعنی در راه خدا هزینه کند.

وی ادامه داد: در این زمان است که بنده خاصیت رسیدن به خدا و رحمتش را پیدا می کند، ارتباط میان زکات و عید فطر در این است که فرد اعمالش در روز عید تکمیل می‌شود.

ادیب یزدی اظهار داشت: بسیاری از جان خود در راه دین هزینه می کنند، اما صحبت از جهاد مالی که به میان می‌آید عقب می‌کشند. برخی هم از جان خود هزینه نمی‌کنند اما حاضر هستند مال خود را در این راه خرج کنند و خوش به حال کسانی که به هر دو کار عمل می کنند.

این کارشناس مذهبی در خصوص فلسفه زکات اظهار کرد: فلسفه زکات به خمس بسیار نزدیک است، آنچه در ماهیت پرداخت زکات وجود دارد تبعیت از خداست. خدا به انسان دستور داد که اضافه مالش را میان مستمندان تقسیم کند و این کار باعث می‌شود عدالت نسبی در جامعه حاکم شود و دین‌داری رواج پیدا کند.

وی در پایان درباره پرداخت زکات و نتایج آن گفت: زکات به معنای پاکیزگی است، زمانی که انسان درخت مالش را حرس کند به رشد و افزایش آن کمک خواهد کرد. همان اتفاقی که در پرداخت خمس هم اتفاق می‌افتد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار