۲ منطقه نظامی در مرز با عربستان به کنترل ارتش یمن درآمد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از المیادین، یک منبع نظامی یمنی گفت که ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور دو منطقه نظامی متعلق به مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور را که در مرزهای مشترک با عربستان واقع است، به کنترل خود در آوردند.

بر اساس این گزارش ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک منطقه نظامی مزدوران در مجاورت تپه الرمضه و یک منطقه دیگر در پشت مزارع نسیم در نزدیکی منطقه الموسم عربستان در بخش مرزی میدی را به کنترل خود در آوردند.

همچنین ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تلاش مزدوران عربستان برای پیشروی به سمت گمرکات حرض در بخش مرزی حرض در غرب این کشور را دفع کردند.

متجاوزان قبل از پیشروی، ساختمان گمرکات حرض را آماج حملات شدید خود قرار دادند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز در پاسخ به تداوم حملات ائتلاف متجاوز سعودی، دو منطقه صامطه و الخوبه شمالی در جیزان عربستان را بمباران کردند.

یک منبع نظامی به المیادین گفت که بخشهای الغَيْل والمَصْلوب والمُتُون در استان الجوف هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای مزدوران عبدربه منصور هادی قرار گرفت. این حملات بعد از آن صورت گرفت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی بخش المتون در شمال را دو بار بمباران کردند و همزمان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز تلاش مزدوران منصور هادی برای پیشروی به دو بخش الغیل و المصلوب را خنثی کردند.

و خبر دیگر اینکه یک منبع نظامی یمنی گفت که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تلاشهای مکرر مزدوران منصور هادی برای پیشروی به سمت بخش صراوح در غرب شهر مأرب را خنثی کردند. این در حالی است که کمیته آتش بس محلی در مأرب درباره تشدید حملات ائتلاف متجاوز سعودی و نیروهای منصور هادی در برخی از جبهه های این استان هشدار داد.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی دوبار منطقه بارق در بخش نِهم صنعا را بمباران کردند. همزمان نیروهای عبدربه منصور هادی تجهیزات نظامی بیشتری به این بخش منتقل کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار