صحرایی: عمده نویسندگان بر تلخی‌های جنگ انگشت گذاشته‌اند

اکبر صحرایی، نویسنده، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اتمام کار مجموعه «دار و دسته دارعلی» گفت: تاکنون پنج جلد از این مجموعه منتشر شده و دو جلد دیگر با عناوین «بمب کلاغی» و «خمپاره‌های نقلی» نیز به اتمام رسیده و در دست انتشارات سوره مهر است. 

وی ادامه داد: با انتشار این دو جلد، کار مجموعه «دار و دسته دارعلی» به اتمام خواهد رسید. این اثر برای گروه سنی نوجوان نوشته شده و تلاش شده تا با نگارش این اثر آن بخش طنز و روحیه پر طراوت رزمندگان در جنگ در قالب داستان به نمایش گذاشته شود.

صحرایی یادآور شد: طنز قابلیت‌های زیادی را برای کتاب‌های حوزه دفاع مقدس ایجاد می‌کند؛ مثلاً می‌تواند لایه‌هایی از انتقاد و بیان ضعف‌های موجود را در خود جای دهد و موضوع را برای مخاطب جذاب‌تر کرد. از سوی دیگر؛ اگر کار به صورت جدی باشد، همراه با خود موضع‌گیری دارد، اما در کار طنز ظرفیت‌ها افزایش می‌یابد و نگاه‌ها تغییر می‌کند. با وجود اینکه این قابلیت در موضوعی مانند دفاع مقدس خوب جواب می‌دهد، اما نویسندگان ما عمدتاً انگشت روی تلخی‌های جنگ گذاشته‌اند؛ در حالی که می‌توان با استفاده از این روش وانفسای کتاب و نشر را از این وضعیت خارج کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار