سینمای ایران از مرگ عباس کیارستمی به سوگ نشست

عباس کیارستمی کارگردان مطرح سینمای ایران در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته مغزی درگذشت.

به گزارش سایت های خبری فرهنگی این کارگردان برای درمان بیماری خود به فرانسه رفته بود و در همانجا نیز فوت شده است.

از افتخارات او برنده نخل طلای کن است و در کارنامه خود فیلم های موفقی همچون  طعم گیلاس، زیر درختان زیتون و خانه دوست کجاست را داشت.

بنا به گزارش ها عباس کیا رستمی اسفند سال ۹۴ تا حدودا اوایل اردیبهشت ۹۵  به علت انجام عمل های جراحی روده بستری گشته بود و بعد از چند اقدام پزشکی برای ادامه  ی درمان به پاریس رفت.

IMAGE635622868196846020

علاوه بر فیلم های ذکر شده ، مرحوم کیا رستمی عناوینی چون تجربه ، نان و کوچه ، دو راه حل برای یک مساله و فیلم های اصلی و کوتاه دیگر را ساخته است. از فیلم های اصلی او می توان به گزارش» ۱۳۵۶، «اولی‌ها» ۱۳۶۲، «خانه‌ی دوست کجاست؟» ۱۳۶۵، «مشق شب» ۱۳۶۶، «کلوزآپ، نمای نزدیک» ۱۳۶۸، «زندگی و دیگر هیچ» ۱۳۷۰، «زیر درختان زیتون» ۱۳۷۳، «طعم گیلاس» ۱۳۷۶، «باد ما را خواهد برد» ۱۳۷۷، «ABC آفریقا» ۱۳۷۹ اشاره کرد

 فیلم‌های بلند «گزارش» ۱۳۵۶، «اولی‌ها» ۱۳۶۲، «خانه‌ی دوست کجاست؟» ۱۳۶۵، «مشق شب» ۱۳۶۶، «کلوزآپ، نمای نزدیک» ۱۳۶۸، «زندگی و دیگر هیچ» ۱۳۷۰، «زیر درختان زیتون» ۱۳۷۳، «طعم گیلاس» ۱۳۷۶، «باد ما را خواهد برد» ۱۳۷۷، «ABC آفریقا» ۱۳۷۹ را دارد.

ما نیز به نوبه ی خود به جامعه ی هنری و طرفداران سینما عرض تسلیت داریم.

با بازی تاک همراه باشید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار