گوگل قرارگیری موفق فضاپیمای Juno در مدار مشتری را با این لوگوی متحرک جشن گرفت

همان‌طور که حتماً امروز در خبرها خوانده‌اید ناسا موفق شد تا فضاپیمای جونو را با موفقیت در مدار سیاره مشتری قرار دهد. حالا گوگل این رویداد خوشایند را با لوگویی متحرک جشن گرفته است.

پس از انتشار خبر قرارگیری جونو در مدار مشتری  گوگل حالا لوگوی خود را به تصویر بالا تغییر داده است. تصویر فوق در واقع تیمی از ناسا را به صورت پیکسلی نشان می‌دهد که بر روی جونو فعالیت می‌کردند و فضاپیمای جونو هم در این لوگو حرف O دوم گوگل را تشکیل داده است. این فضاپیما پس از 5 سال سرانجام با موفقیت در مدار بزرگ‌ترین سیاره منظومه شمسی قرار گرفته است.

با کلیک بر روی لوگوی متحرک گوگل می‌توانید به صفحه مربوط به روند پیشرفت این فضاپیما از ابتدای پرتاب در سال 2011 هدایت شوید. دانشمندان ناسا در این مأموریت دشوار می‌بایست جونو را از میان آواره‌های فضایی و تشعشات مختلف به سلامت به مسیر مشتری هدایت می‌کردند. مأموریت اصلی جونو در چرخش 53 روزه‌اش به دور مشتری کسب اطلاعات بیشتری در مورد این سیاره تشکیل شده از گار است.

TheVerge

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار