X بستن تبلیغات
5. Fixed

نگاهی به موفق ترین تیمهای یک نفره در تاریخ فوتبال؛ گرت بیل در راه مارادونای 1986

وبسایت رسمی برنامه نود – سی سال از فتح جام جهانی توسط مارادونا می گذرد و گرت بیل می تواند یاد و خاطره او که یک تنه تیمش را قهرمان کرد زنده کند.

به گزارش وبسایت نود، ولز که شگفتی ساز یورو بوده فقط یک گام تا رسیدن به فینال فاصله دارد. تیم کریس کولمن یک دست و منسجم بازی کرده اما گرت بیل به عنوان گرانقیمت ترین بازیکن جهان نقشی کلیدی در رسیدن ولزی ها به خودباوری دارد. گرت بیل خیلی دوست دارد که مثل مارادونای 1986 نقش قهرمان تیم ملی کشورش را ایفا کند و تبدیل به اسطوره ملی شود. برخی از بزرگترین درخشش های تکنفره تاریخ فوتبال ملی ازنظرتان می گذرد.

ژوست فونتین، فرانسه، جام جهانی 1958
چهل سال پیش از قهرمانی فرانسه در جام جهانی، یکی از بهترین رکوردهای تاریخ مسابقات را از آن خود کرد. او در شش بازی 13 گل زد اما نتوانست باعث قهرمانی تیمش شود. تیم ملی فرانسه در مرحله نیمه نهایی مقابل برزیل شکست خورد و به رده سوم اکتفا کرد.

گارینشا، برزیل، جام جهانی 1962
مطمئنا از هر کس بخواهیم ستارگان تاریخ فوتبال برزیل در جام جهانی را نام ببرد به پله و رونالدو اشاره می کند اما یک شخصیت قابل احترام دیگر هم وجود دارد: گارینشا که قهرمان جام جهانی 62 شد. در زمانی که په په مصدوم شده بود او نقش قهرمان را در تیم ملی کشورش پذیرفت و عملکرد بی نظیری داشت.

اوزه بیو، پرتغال، جام جهانی 1966
پلنگ سیاه ستارگان هم نسلش را زیر سایه خود قرار داده بود. پرتغال در جام جهانی 1966 به لطف 9 گل اوزه بیو به رده سومی رسید. آنها در مرحله نیمه نهایی مغلوب انگلیس شدند و از راهیابی به فینال باز ماندند.

میشل پلاتینی، فرانسه، یورو 1984
مربع جادویی فرانسه شاید بهترین مربع هجومی تاریخ فوتبال بود اما هیچ تردیدی نیست که پلاتینی جواهر اصلی فرانسوی ها در مسابقات یورو 1984 که در پنج بازی 9 گل زد تا نقشی کلیدی در قهرمانی تیم ملی کشورش در آن مسابقات ایفا کند.

دیگو مارادونا، آرژانتین، جام جهانی 1986
مارادونا تکنفره ترین موفقیت تاریخ فوتبال جهان را رقم زد و 30 سال پیش به لطف عملکرد بی نظیرش و البته گلی که معروف به "دست خدا" شد به همراه آلبی سیلسته به قهرمانی دست یافت. ال دیگو در آن مسابقات عملکرد بی نظیری داشت.

روژه میلا، کامرون، جام جهانی 1990
گلزن تاریخی فوتبال کامرون در مسابقات جام جهانی ایتالیا در سال 1990 فوق العاده بود و در سن 38 سالگی قوای تمام کنندگی شگفت انگیزش را به رخ کشید. کامرون با درخشش میلا تبدیل به اولین تیم تاریخ قاره آفریقا شد که به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی دست می یابد.

هریستو استویچکوف، بلغارستان، جام جهانی 1994
بلغارستان تا پیش از هریستو استویچکوف در تاریخ فوتبال دنیا هرگز حرفی برای گفتن نداشت. مهاجم بارسلونا نقش بسیار مهمی در رسیدن تیمش به نیمه نهایی جام جهانی 94 ایفا کرد. بلغارها در مرحله یک چهارم نهایی آلمان مدعی را حذف کردند.

ساموئل اتوئو، کامرون، جام ملت های آفریقا 2000
شاید در آن زمان کسی تصور نمی کرد که چه روزهای بزرگی در انتظار مهاجم کامرونی است اما اتوئو نقش بسیار مهمی در سومین قهرمانی تیم ملی کامرون در مسابقات جام ملت های آفریقا داشت.

کریستیانو رونالدو، پرتغال، یورو 2012
رونالدو قطعا بارها در خلوت خود حسرت این را خورده  که چرا چند سال زودتر متولد نشد تا در نسل طلایی فوتبال پرتغال حضور داشته باشد. تنهایی کریستیانو در یورو 2012 به خوبی قابل مشاهده بود. جایی که او با تیم ملی کشورش به مرحله نیمه نهایی یورو رسید اما در ضربات پنالتی مقابل اسپانیا، قهرمان مسابقات  شکست خورد.

خامس رودریگز، کلمبیا، جام جهانی 2014
عملکرد خامس در مسابقات برزیل به حدی خوب بود که چند هفته بعد از مسابقات رئال مادرید با پرداخت 80 میلیون یورو او را از موناکو خرید. این بازیکن در هر سه بازی مرحله گروهی به عنوان بهترین بازیکن مسابقه برگزیده شد و در مرحله حذفی هم مقابل اروگوئه زیباترین گل سال فوتبال جهان را به ثمر رساند. خامس با شش گل زده در پنج بازی آقای گل مسابقات شد هر چند که در مرحله یک چهارم کلمبیایی ها از پس برزیل بر نیامدند.

گرت بیل، ولز ، یورو 2016
حضور ولز تا همین مرحله نیمه نهایی یورو هم یک شگفتی بزرگ به شمار می رود. بیل  روی چهار گل تیم ملی کشورش نقشی کلیدی داشته است. حذف بلژیک که از مدعیان قهرمانی بود شگفتی بزرگ ولزی ها به شمار می رود و حالا آنها در بازی حساس مقابل پرتغال رویای فینالیست شدن را در سر می پرورانند.

1140

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار