سمینار روسای حوزه‌های هنری سراسر کشور در اردبیل برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، امیر رجبی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری این سمینار را بررسی عملکرد حوزه هنری در سال گذشته و تبیین چشم‌انداز و برنامه‌های سال جاری عنوان کرد.

وی به رونمایی از دو کتاب همزمان با برگزاری این مناسبت اشاره و تأکید کرد: دو کتاب اخلاق در تراژدی صائب در حوزه ادبیات پژوهشی و من گونش گتیرمیشم در حوزه شعر ترکی رونمایی می‌شود.

مدیرکل حوزه هنری استان برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف را از برنامه‌های این نهاد فرهنگی جهت پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان عنوان و اضافه کرد: در حال حاضر برگزاری بسیاری از برنامه‌ها با محدودیت‌های مالی مواجه است.

رجبی با اذعان به اینکه کل اعتبار اختصاصی حوزه هنری استان در سال گذشته ۵۰۰ میلیون ریال است، ادامه داد: این رقم به واقع برای برگزاری برنامه‌های هنری در رشته‌های هنری مختلف کافی نیست.

وی ابراز امیدواری کرد مشکلات اقتصادی و معیشتی موجب فراموشی برنامه‌های فرهنگی نشده و در سال جاری مدیریت ارشد استان در توزیع اعتبارات به بخش فرهنگ توجه ویژه داشته باشد.

مدیرکل حوزه هنری استان افزود: امیدواریم با رفع تحریم‌ها و گشایش‌های حاصله دولت به بخش فرهنگ توجه ویژه داشته باشد و در سال جاری اعتبارات مناسبی برای تأمین نیازها اختصاص یابد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار