پرداخت زکات فطریه از طریق تلفن همراه بلامانع اعلام شد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: با هماهنگی‌های انجام شده افراد می‌توانند پرداخت زکات فطریه را از طریق تلفن همراه انجام دهند.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : رضا حسنلو امروز در زنجان اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه‌ریزی لازم برای جمع‌آوری زکات فطره در استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه طبق اعلام دفتر نماینده ولی فقیه در استان زنجان مبلغ زکات فطره 60 هزار ریال تعیین شده است، گفت: میزان زکات فطره برای هر شخص در صورت قوت غالب بودن گندم معادل قیمت سه کیلوگرم گندم تعیین شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه جمع‌آوری زکات فطره در مراکز نیکوکاری نیز انجام می‌شود، افزود: بر همین اساس مبالغ زکات فطره جمع‌آوری شده در همان روز عید فطر بین نیازمندان شناسایی شده توزیع خواهد شد.

حسنلو با اشاره به اینکه علاوه بر مساجد در میادین و نیز پایگاه‎های ثابت و سیار کمیته امداد امام خمینی زکات فطره مردم استان جمع‌آوری می‎شود، گفت: همشهریان می‌توانند میزان زکات فطره خود را به صندوق‎های زکات فطره که با آرم شورای زکات استان مزین است، واریز کنند.

وی گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته پرداخت زکات فطریه از طریق تلفن همراه بلامانع اعلام شده است و بر همین اساس پرداخت زکات از طریق تلفن‌های همراه از طریق سامانه ussd ممکن شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه این کار به منظور افزایش سرعت در پرداخت، دقت و کاهش هزینه‌ها صورت گرفته است، اضافه کرد: در همین راستا سر شماره اختصاصی زکات فطریه عام و سادات #1*8877* به این کار اختصاص یافته که شهروندان با ارسال کد استان، شهرستان و مرکز نیکوکاری می‌توانند نسبت به پرداخت زکات اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه سامانه آنی نیکوکاری #024*8877* نیز برای مشارکت در طرح‌ها و مناسبت‌های از جمله زکات فطره اختصاص یافته است، بیان کرد: شهروندان پس از ورود به سامانه با ارسال کد استان، شهرستان، مرکز نیکوکاری می‌توانند نسبت به مساعدت در طرح‌های مشارکتی این نهاد اقدام کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با تاکید بر اینکه سامانه آنی نیکوکاری با کد هر یک از شهرستان‌ها و مراکز راه‌اندازی شده و فعال است، بیان کرد: شناسایی‌ و سازماندهی‌های لازم در خصوص اختصاص مبالغ فطریه به مددجویان انجام شده و فطریه‌ها کاملا به طور مجزا جمع‌آوری و بلافاصله در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار