انتقاد از فروش خانه تاریخی حاکم تهران

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد سالاری در دویست و هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران با تاکید بر ارزش تاریخی این بنا گفت: این خانه که در خیابان فردوسی و در محدوده حصار ناصری واقع شده است و منصوب به یکی از متولیان اسبق تهران و معروف به "خانه حاکم تهران " است، در دوران قاجار احداث شده و دارای مجموعه المان‌ها و نشانه‌های ارزشمند و دارای ارزش تاریخی بالایی است.

وی ادامه داد: متاسفانه علی‌رغم مکاتبات مدیرکل محترم بافت های فرسوده شهرداری تهران با سازمان میراث فرهنگی استان تهران و پیگیری‌های آقای خسرو آبادی برای توقف فروش این خانه، نتیجه ای حاصل نشد.

سالاری ضمن درخواست از ستاد اجرایی فرمان امام برای توقف فروش این خانه اظهار داشت: از آنجاییکه یکی از سازندگان معروف تهران که اخیرا اقدام به تخلف ساختمانی بسیار زیادی کرده است خریدار این بناست، به زودی ممکن است این بنای ارزشمند تخریب شود. بنابراین ما درخواست داریم با همراهی رسانه‌ها فروش این خانه متوقف شود تا شهرداری تهران برای حفظ این خانه اقدام کند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار