تولد دوباره انتشارات انجمن فیزیک ایران با کتاب «دکتر حسابی»/ ارائه تصویری واقعی از بنیان‌گذار فیزیک دانشگاهی در ایران

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰

حمید‌رضا مشفق، نائب رئیس انجمن فیزیک ایران از انتشار کتاب «زندگی‌نامه علمی استاد دکتر حسابی» پس از وقفه 10 ساله انتشارات انجمن فیزیک ایران خبر داد.

تولد دوباره انتشارات انجمن فیزیک ایران با کتاب «دکتر حسابی»/ ارائه تصویری واقعی از بنیان‌گذار فیزیک دانشگاهی در ایراندکتر حمید‌رضا مشفق، نایب رئیس انجمن فیزیک ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با اشاره به انتشار نخستین کتاب انجمن بعد از 10 سال وقفه اظهار کرد: بعد از اعلام فراخوان چاپ کتاب برای اعضای انجمن در اسفند‌ماه سال گذشته و داوری آثار ارسالی، کتاب «زندگی‌نامه علمی استاد دکتر حسابی» نوشته دکتر محمدتقی توسلی،‌ استاد دانشگاه تهران و از شاگردان مرحوم پروفسور حسابی به‌عنوان نخستین کتاب بعد از وقفه 10 ساله انتشارات انجمن فیزیک به چاپ رسید.  

وی با اشاره به وجود مشکلات مالی به‌عنوان اصلی‌ترین مانع بر سر راه فعالیت انجمن در حوزه نشر افزود: کتاب «زندگی‌نامه علمی استاد دکتر حسابی» با تلاش نویسنده به‌عنوان یک منبع مستند درباره دوران زندگی علمی پروفسور حسابی از سوی داوران حوزه نشر انجمن فیزیک شایسته چاپ شناخته شده است.

مشفق ادامه داد: علاوه بر زندگی‌نامه و تحصیلات رسمی دکتر حسابی، نویسنده در این کتاب به موضوعاتی مانند آثار مکتوب،‌ شامل «کتاب‌‌ها در فیزیک»، «درسنامه‌ها»،‌ آثار در زمینه واژه‌گزینی و زبان فارسی،‌ تحقیقات استاد و ویژگی‌های دکتر حسابی پرداخته است.‌   
 
این عضو انجمن فیزیک ایران با اشاره به دیدگاه انجمن فیزیک ایران  نسبت به برخی اظهار نظر‌ها درباره زندگی علمی دکتر حسابی گفت: متاسفانه نقل‌های گوناگون و غیرمستند درباره زندگی دکتر حسابی وجود دارد که از سوی انجمن فیزیک ایران مورد تایید نیست. دکتر توسلی در مقام نویسنده با توجه به معاشرت با دکتر حسابی و شاگردی ایشان تلاش داشته تا تصویری واقعی از دکتر حسابی به مخاطب ارائه کند.

مشفق اظهار کرد: کتاب «آمادگی و طرح‌ریزی برای واکنش اورژانسی به حوادث حمل و نقل مواد پرتوزا» به قلم دکتر فرید ناصح‌نیا،‌ عضو هیات علمی دانشگاه تهران نیز در حال ترجمه است.
 

Share/Save/Bookmark

کد مطلب: 238085

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار