۳ طرح اشتغالزایی در اسلامشهر اجرا می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، مجید امیرعبدالهیان اظهار داشت: سه طرح مهم اشتغالزایی در شهرستان تعیین شده و بدین ترتیب می خواهیم اسلامشهر را به عنوان قطب استانی معرفی کنیم.

وی افزود: بحث نخست در رابطه با سبزیجات و صیفی جات است که درحال انجام اقدامات اولیه آن هستیم و متولیان امر نیز در کارگروه های ما حضور پیدا کرده اند و نخبگان کشاورزی شهرستان نیز در راستای بسترسازی این موضوع به ما همفکری داده اند.

عبدالهیان اضافه کرد: طرح بعدی ما بحث اصلاح و تجمیع زمین های کشاورزی است، زیرا در برخی زمین های کشاورزی به صورت جزیره ای فعالیت می شد و در همین رابطه هزینه های فعالیت دوچندانی را به بار می  آورد و  کاشت و برداشت برای آن ها صرفه اقتصادی نداشت.

وی ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده،  زمین هایی در حدود ۵۰۰ هکتار که به صورت جزیره ای فعالیت داشتند، متمرکز می شوند تا بهره برداری بهتری نیز از کار آن ها صورت گیرد.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) شهرستان اسلامشهر ادامه داد: بحث سوم ما نیز بحث پرورش ماهی است، ما در سطح شهرستان ۱۵۰ چاه آب داریم که در کنار آن ها ظرفیت ایجاد پرورش ماهی وجود دارد که آن ها را شناسایی کرده و هماهنگی هایی انجام دادیم تا بین ۷۰ تا ۱۰۰ چاه برای پرورش ماهی فعال شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار