طرح «مطالعه جاوید» در اردبیل آغاز شد

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاح این طرح تصریح کرد: در طرح مطالعه جاوید شهروندان می‌توانند به یکدیگر کتاب امانت داده و نسبت به ترویج فرهنگ مطالعه مشارکت کنند.

رباب عزیزخانی نحوه اجرای این طرح را اینطور عنوان کرد که هر کتاب امانتی کد و شماره پیامکی در ابتدای خود دارد و فرد در هنگام دریافت این کد را به شماره پیامک ۱۰۰۰۷۱۴۲ ارسال کرده و سپس بعد از مطالعه کتاب را به فرد دیگری امانت می‌دهد.

وی متذکر شد: هر چند در ابتدای طرح ۳۰۰ کتاب به این شکل آماده‌سازی و توزیع شده است اما کتب طرح توسط نهاد تأمین نمی‌شود بلکه این خود شهروندان هستند که کتاب را به یکدیگر امانت می‌دهند.

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان ارسال پیامک را ارزیابی مطالعه کتاب خاص و میزان گردش آن دانست و افزود: در واقع طرح مطالعه کتاب در مکان‌های عمومی اجرا می‌شود و اولین پایگاه آن در محل مصلای اردبیل افتتاح شده است.

عزیزخانی اضافه کرد: این طرح در نحوه اجرا مجزا از طرح‌های مشابه سایر استان‌ها است و در استان شرایطی فراهم شده تا از طریق ارسال پیامک میزان مشارکت در مطالعه یک کتاب خاص رصد شود.

وی متذکر شد: در توسعه طرح خیرین می‌توانند یاری گر نهاد کتابخانه‌های عمومی باشند و می‌توانند در تأمین کتب مشارکت کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار