مخالفت با ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو/توضیحاتی درباره اعتراض‌های مردمی به قبوض آب و برق

وزیر نیرو درباره سه مساله حقوق‌های نجومی برخی مدیران، ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو و اعتراض‌های مردمی به قبوض آب و برق توضیحاتی را مطرح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، وزیر نیرو درباره سه مساله حقوق‌های نجومی برخی مدیران، ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو و اعتراض‌های مردمی به قبوض آب و برق توضیحاتی را مطرح کرد.

حمید چیت‌چیان در  حاشیه آیین تجلیل از دانشمندان برتر عرصه برق کشور در پژوهشگاه نیرو درباره حقوق‌های نجومی برخی مدیران توضیح داد: نمی‌دانم چه کسانی این کار را انجام دادند و انگیزه شان از این افشاگری چه بود، اما هرچه بود این مساله به نفع کشور تمام شد. مساله ذکر شده چندین سال بود که از دید مسوولان رده بالای قوای کشور و دستگاه‌های اجرایی مورد غفلت واقع شده بود، اما با افشاگری انجام شده و شفاف شدن موضوع، اینک دولت و سایر قوا تصمیمات خوبی را اتخاذ می‌کنند و به جبران اشتباهات می‌پردازند.

آن طور که ایرنا گزارش داده، وی در ادامه در پاسخ به پرسشی دیگر درباره مطرح شدن مجدد ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو، خاطرنشان کرد: این اقدام در شرایط کنونی به نفع کشور نیست.

چیت‌چیان با اشاره به مطرح شدن موضوع پیش گفته در دولت‌های پیشین و مخالفت با آن، بیان کرد: حوزه فعالیت این دو وزارتخانه با هم متفاوت است و شاید 10 تا 15 سال دیگر بتوان به صورت جدی به آن پرداخت.

وی همچنین درخصوص برخی اعتراض‌های مردمی به قبوض آب و برق، خاطرنشان کرد: شفافیت کامل بر مبالغ این قبوض حاکم است و محاسبه آنها بر مبنای قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی انجام می شود.

وزیر نیرو یادآور شد: به‌طور نمونه عوارض 30 ریالی به ازای هر کیلو وات ساعت برق مصرفی از مردم اخذ می شود که به منظور ارتقای کاربرد انرژی های تجدید پذیر و توسعه شبکه های برق روستایی دریافت می‌شود.

وی همچنین با اشاره به درج 9 درصد از مبالغ مصرفی آب و برق به عنوان ارزش افزوده، تصریح کرد: این مبلغ حتی عاید وزارت نیرو هم نمی‌شود، بلکه به‌طور مستقیم به حساب خزانه در وزارت اقتصاد و دارایی واریز می‌شود.

همچنین چیت‌چیان در مورد ارائه رایگان برق به واحدهای کوچک و متوسط ابراز بی‌اطلاعی کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار