شناسایی 50 درصد فرارهای مالیاتی در همدان

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان از شناسایی 50 درصد فرارهای مالیاتی‌ در استان خبر داد.

محمد خلیفه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه سال گذشته از 430 میلیارد تومان تعهد درآمد مالیاتی 92 درصد محقق شد، اظهار کرد: خوشبختانه امسال موفق شدیم 50 درصد فرارهای مالیاتی را در سطح استان شناسایی کنیم.

وی با بیان اینکه امسال تعهد درآمد مالیاتی استان 440 میلیارد تومان است، تصریح کرد: با تلاش‌های مدیر ارشد استان سهم درآمد مالیاتی همدان به 420 میلیارد تومان به صورت شفاهی کاهش یافته اما این امر تا کنون به صورت مکتوب اعلام نشده است.

خلیفه در خصوص اظهارنامه‌های مالیاتی مشاغل و اشخاص حقوقی عنوان کرد: اظهارنامه مالیاتی مشاغل تا پایان خردادماه از 56 هزار شغل دریافت شد و اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی نیز از بین 6000 هزار شخص حقوقی در مرکز استان و بیش از 2000 هزار در شهرستان‌ها تا کنون 60 درصد تحقق داشته است.

وی با اشاره به اینکه دریافت اظهارنامه مالیاتی از اشخاص حقوقی تا پایان تیرماه مهلت دارد، ادامه داد: اداره امور مالیاتی 5 سال فرصت دارد تا به افرادی که اظهارنامه پر نمی‌کنند، رسیدگی کرده و با ارسال دعوت‌نامه‌ و درخواست مدارک اطلاعات مالیاتی آنها را دریافت کند.

وی اضافه کرد: همچنین اداره مالیاتی یک سال فرصت دارد تا به اظهارنامه‌های پر شده توسط اشخاص حقوقی و مشاغل رسیدگی کرده و دفاتر و مدارک آنها را بررسی کند.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان در بخش دیگری با اشاره به رضایت طلافروشان به نصب صندوق فروش برای شفاف‌سازی میزان درآمدهایشان اظهار کرد: طلافروشان به تواتر با در دست داشتن نامه از اتحادیه طلا و جواهر به منظور تجهیز طلافروشی خود به صندوق فروش مراجعه می‌کنند.

وی افزود: البته تکلیف و پیگیری نصب صندوق فروش در بازار طلافروشان بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است به طوریکه در صورت عدم نصب آن از معافیت مالیاتی محروم خواهند شد.

به گفته خلیفه، مراجعه و ارائه درخواست نصب صندوق توسط طلافروشان محدودیت زمانی ندارد اما تا زمانی‌که این امر رخ ندهد، آنها می‌توانند از معافیت مالیاتی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار