X بستن تبلیغات
5. Fixed

عریقات: پرونده شهرک‌سازی‌ها را به شورای امنیت می‌بریم

دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) گفت که رهبران فلسطینی مایلند تا برای صدور قطعنامه‌ای در خصوص شهرک‌سازی‌ها به شورای امنیت سازمان ملل مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری کویت، صائب عریقات،  دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) در کنفرانس مطبوعاتی در رام الله در واکنش رسمی به گزارش اخیر کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه اظهار کرد: کمیته اجرایی قصد دارد تا با یک قطعنامه در خصوص شهرک‌سازی‌ها به شورای امنیت سازمان ملل مراجعه کند و این مساله را نیز به زودی با برادران عربش مطرح خواهد کرد.

وی ادامه داد: از زمان تصدی باراک اوباما بر مسند ریاست جمهوری آمریکا حتی یک قطعنامه هم درخصوص مساله فلسطین صادر نشد.

عریقات در ادامه بر ضرورت صدور قطعنامه‌ای ویژه درخصوص شهرک‌سازی‌ها تأکید کرد.

پیش از این نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر جنگ او ساخت 800 شهرک در شرق بیت المقدس را تصویب کرده بودند.

دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در ادامه به مواضع این کمیته در قبال ادامه همکاری‌ها با آمریکا، روسیه،‌ اتحادیه اروپا و سازمان ملل بر اساس مواضع اعلام شده آن در خصوص طرح نقشه راه وطرح صلح عربی اشاره کرد و گفت که بیانیه کمیته چهارجانبه "نقض آشکار قوانین بین‌المللی " به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: هدف از این گزارش این بود که فلسطینی‌ها شرایط موجود را بپذیرند که این امر مردود است. همچنین مشکلاتی که ملت فلسطین از آن رنج می‌برد به دلیل وجود اشغالگران است.

عریقات در بخش دیگری از سخنان خود اعضای کمیته چهارجانبه را به منظور تعیین زمانی برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی صلح به همکاری با فرانسه فراخواند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار