هر محیط‌بان ایرانی، ۷۰برابر استاندارد کار می‌کند

معاون رئیس جمهور و رئیس حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه قوانین حمل سلاح برای محیط بانان مشابه قوانین نیروی انتظامی است اظهار کرد: محیط بانان می‌توانند در دفاع از خود سلاح استفاده کنند، اما آنچه برای آنها ممنوعیت دارد استفاده بدون ضابطه از سلاح است.

آفتاب‌‌نیوز :

معصومه ابتکار در مراسم یادبود شهدای محیط بان با اشاره به اینکه بررسی‌هایی صورت گرفته تا بدانیم چه میزان در حوزه محیط بانی خلاء وجود دارد گفت: قوانین حمل سلاح برای محیط بانان مشابه قوانین نیروی انتظامی است و محیط بانان ضابط قضایی محسوب می‌شوند و باید مطابق آن عمل کنند.

وی با بیان اینکه در قوانین محیط بانان نیاز به اصلاحات است، اظهار کرد: سعی می‌کنیم هر چه سریعتر لایحه‌ای را برای حمایت قضایی بیشتر تدوین کنیم. همچنین تقویت معیشت محیط بانان در دولت یازدهم مد نظر قرار داشته و افزایش 3000 امتیازی سختی کار محیط بانان در همین راستا بوده که تا کنون پرداخت شده است.

600 محیط بان در حال گذراندن دوره‌ محیط بانی بین‌المللی

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه تعدادی از محیط بانان حق کارشناس ویژه دریافت می‌کنند، افزود: با این وجود حقوقی که محیط بانان می‌گیرند برای داشتن یک زندگی متوسط کم است. چندین دوره آموزشی برای محیط بانان برگزار کرده‌ایم و 600 محیط بان در حال گذراندن دوره‌ محیط بانی بین‌المللی هستند.

به گفته ابتکار ، ساختار یگان حفاظت محیط زیست تعریف نشده بود که با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح این امر صورت گرفت. همچنین ابلاغ درجات نیروهای محیط بان یکی دیگر از کارهای سازمان محیط زیست در دولت یازدهم بوده که در افزایش حقوق آنها تاثیر داشته است.

به جای 100 هکتار 7000 هکتار تحت پوشش هر محیط بان قرار دارد

وی با تاکید بر اینکه بر اساس مقررات، محیط بانان محمد دهقانی، پرویز هرمزی و منوچهر شجاعیان شهید محسوب می‌شوند و در قطعه شهدا دفن شدند، اظهار کرد: کمبود نیروی محیط بان در کشور وجود دارد. در حال حاضر به جای 100 هکتار 7000 هکتار تحت پوشش هر محیط بان قرار دارد که سعی می‌کنیم از روش‌های هوشمندسازی پایش استفاده کنیم و با نصب دوربین‌ها به محیط بانان کمک کنیم تا اطلاع بر خط به ادارات کل محیط زیست استان‌ها ارسال شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه محیط بانان می‌توانند از سلاح خود استفاده کنند افزود: آنچه برای آنها ممنوع است استفاده بدون ضابطه از اسلحه است.

شهدای محیط بان در مقام ایثار ایستادگی کردند

معاون پارلمانی سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم یادبود شهدای محیط بان تاکید کرد: شهدای محیط بان نه تنها در مقام وظیفه بلکه در مقام ایثار، ایستادگی کردند تا جامعه اصلاح شود و در مسیر درست قرار گیرد.

محمد مجابی در مراسم یادبود شهدای محیط بان که عصر امروز در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از اهداف دین حفظ محیط زیست است که موضوع بسیار مهمی است، اظهار کرد: محیط بانان محمد دهقانی، پرویز هرمزی و منوچهر شجاعیان به وظیفه خود عمل کردند و از وظیفه گذشته و ایثار کردند، به طوریکه یکی از این محیط بانان بدون سلاح در مقابل متخلف ایستادگی کرد.

وی افزود: این محیط بان شکارچی متخلف را امر به معروف و نهی از منکر کرد. این اتفاق در ماه مبارک رمضان افتاد و او سعی کرد متخلف را در چنین ماهی هدایت و ارشاد کند، بنابراین او نه تنها در مقام وظیفه بلکه در مقام ایثار ایستادگی کرد تا جامعه اصلاح شود و مسیر درستی داشته باشد.

معاون پارلمانی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به جمله‌ای از دکتر علی شریعتی «شهید قلب تاریخ است» اظهار کرد: کار قلب زنده بودن و حرکت دائم است.

به گزارش ایسنا، وی در خاتمه با اشاره به عبارت شهید مرتضی مطهری که «شهدا شمع محفل بشریت‌اند» افزود: باید راه این شهدای محیط بان ادامه یابد و ایثارشان در محافل مختلف ارائه شود تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

گفتنی است؛ مراسم یادبود شهدای محیط بان "محمد دهقانی" "پرویز هرمزی" و "منوچهر شجاعیان" بعد از ظهر امروز (دوشنبه 14 تیر) با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، محمد مجابی معاون پارلمانی حفاظت محیط زیست، فرهاد دبیری معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، حمیدرضا خیلدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، محمد رضا تابش رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار، علی محمد شاعری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، محمد هادی حیدرزاده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران، شهربانو امانی مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و جمع دیگری از معاونان، مدیران و کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد. در این مراسم همچنین خانواده شهید منوچهر شجاعیان حضور داشتند. از هنرمندان نیز میترا حجار، شهره سلطانی، پرستو صالحی و ... در این مراسم شرکت کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار