اجرای بدون نقض برجام ادامه خواهد یافت/ 4 جلسه کمیته نظارت

شمخانی: اجرای بدون نقض برجام ادامه خواهد یافت/ 4 جلسه کمیته نظارت دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح سه شنبه در جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح آخرین تحولات سیاسی،دفاعی، امنیتی بر اجرای بدون نقض برجام بدون تاثیر پذیری از تلاش امریکا برای گروگان گیری سیاستهای انقلابی ایران تاکید کرد.

 دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح سه شنبه در جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح آخرین تحولات سیاسی،دفاعی، امنیتی بر اجرای بدون نقض برجام بدون تاثیر پذیری از تلاش امریکا برای گروگان گیری سیاستهای انقلابی ایران تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ، علی شمخانی در ابتدای این جلسه با تبیین نقش تاثیر گذار مجلس شورای اسلامی در ارتقاء ساز و کارهای مبتنی بر تامین امنیت ملی بر ضرورت فعال سازی مجموعه ظرفیتهای مجلس در این خصوص تاکید کرد.
وی با تشریح مولفه های اصلی تهدید در حوزه پیرامونی کشور و نقش نیروهای فرامنطقه ای در این زمینه اظهار داشت: ساماندهی حوزه های سیاسی و امنیتی منطقه ای از سوی جمهوری اسلامی، میزان اثر گذاری و بازیگری کشورها و عناصر بی ثبات کننده را به حداقل رسانده است.
شمخانی با ابراز نگرانی از توسعه عوامل بی نظمی و تضعیف شاخصهای ثبات افرین در منطقه افزود : افزایش توانمندیهای سیاسی ،اقتصادی و دفاعی و استحکام ساخت درونی قدرت و افزایش انسجام ملی، راهبرد اصلی جمهوری اسلامی ایران برای مدیریت تهدیدات فزاینده است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با ارایه گزارشی از اخرین وضعیت اجرای برجام به تلاش امریکا برای حفظ ساختار تحریمها و محدودسازی توانمندیهای دفاعی و قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: مجموعه اقدامات لازم الاجرا از سوی دستگاههای مسئول بر اساس راهبردهای تعیین شده در نامه 29 مهر مقام معظم رهبری با جدیت پیگیری می شود.
شمخانی گفت : اجرای بدون نقض برجام با حفظ و تداوم سیاستهای راهبردهای جمهوری اسلامی بدون تاثیر پذیری از تلاش امریکا برای گروگان گیری سیاستهای انقلابی ایران در منطقه ادامه خواهد یافت.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به برگزاری 4 جلسه تخصصی کمیته نظارت بر برجام و بررسی دقیق روند اجرای برجام افزود: گشایش های ایجاد شده در حوزه های انرژی، حمل و نقل، بانک و بیمه و سرمایه گذاری و همچنین اسیب شناسی چالشهای موجود در زمینه باقی ماندن برخی ازتحریمهاو تاثیر گذاری تحریمهای اولیه و عوامل غیربرجامی در این روند را از محورهای فعالیت کمیته نظارت بربرجام بوده است .
وی با ارایه گزارشی از اخرین تحولات سیاسی،دفاعی و امنیتی در عراق ، جریان تروریسم تکفیری را در سراشیبی سقوط قرار داده است اظهار داشت: عملیات فلوجه که شرایط بسیار مناسبی از هماهنگی و توانمندی ارتش و نیروهای مردمی را به نمایش گذارد ضمن افزایش ابتکار عمل دولت عراق در عرصه نظامی هماهنگیهای سیاسی در این کشور را نیز افزایش داد.
شمخانی با اشاره به پیچیدگی شرایط سیاسی و امنیتی در سوریه،هماهنگیهای سیاسی و نظامی سه کشور ایران،روسیه و سوریه را مهمترین مولفه تاثیر گذار بر معادلات جاری بر این کشور عنوان کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام وی تحولات یمن،بحرین و نقش مخرب برخی کشورهای منطقه در توسعه تنش در کشورهای ذکر شده را خاطر نشان ساخت و گفت: موضع جمهوری اسلامی، محکومیت مداخله و استفاده از ابزارهای نظامی برای پیگیری اهداف سیاسی توسعه طلبانه علیه همسایگان بوده و پیگیری این روند از سوی دولت سعودی را موجب افزایش بی ثباتی وخشونت در منطقه عنوان کرد.
شمخانی در ادامه این جلسه به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طیف های مختلف سیاسی در زمینه های اقتصادی،امنیتی ،اجتماعی وسیاسی پاسخ داد

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار