ارائه پیشرفته ترین خدمات تخصصی توانبخشی

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر رضا موسوی با اشاره به اینکه در مرکز توانبخشی جمعیت با برترین امکانات سخت افزاری و نیروهای مجرب، پیشرفته‌ترین خدمات توانبخشی به مددجویان و مراجعان ارائه می‌شود، اظهار کرد: این مرکز در بخش‌ فیزیوتراپی دستگاه مجهز به اسپاکپسول و سایر دستگاه‌های الکتروتراپی را دارد و همچنین خدمات ایزوکنتیک، شاک ویو، مگنت، لیزر را نیز ارائه می‌کند.

وی افزود: در بخش کاردرمانی که مجهز به دستگاه‌های هوبر و سایر دستگاه‌های معمول کاردرمانی است نیز، خدمات توانبخشی ضایعات نخاعی، سکته مغزی، کودکان فلج مغزی، اوتیسم ارائه می‌شود و همچنین خدماتی مانند ارزیابی انحرافات ستون فقرات و اندام‌ها، تمرینات اصلاحی مناسب سنین مختلف، تمرینات مناسب برای بهبود عملکرد و تقویت عضلات نیز در واحد حرکات اصلاحی ارائه می‌شود.

سرپرست مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به خدماتی که در بخش‌های تغذیه و گفتار درمانی مرکز جامع توانبخشی هلال‌احمر به هموطنان ارائه می‌شود، گفت: در این واحدها نیز خدماتی از قبیل مشاوره و تجویز رژیم‌های غذایی برای بیماران، توانبخشی اختلالات گفتاری در سکته مغزی، فلج مغزی، اوتیسم، اختلالات خواندن، نوشتن و تلفظی ارائه می‌شود.

وی افزود: بخش شنوایی شناسی از دیگر بخش‌های خدمت رسان در این مرکز است که روزانه خدماتی از قبیل توانبخشی تعادلی و انجام انواع آزمایش‌های شنوایی و تعادلی شامل ادیومتری، تیمپانومتری و غیره ارائه می‌کند.

موسوی به با بیان اینکه انواع کفی طبی و کفش‌ طبی نیز در مرکز جامع توانبخشی در این مرکز ساخته می‌شود، به واحدهای اروتز و پروتز اشاره و اظهار کرد: در این مرکز انواع پروتزهای اندام تحتانی با استفاده از قطعات پیشرفته (مفاصل هیدرولیک، پنوماتیک و انواع پنجه‌های فایبرکربنی)، پروتزهای سیت کست، ژل و سیلیکون لاینر، انواع پروتزهای اندام فوقانی و همچنین انواع اورتزهای پیشرفته در اندام‌های تحتانی، فوقانی و ستون فقرات برای بیماران ساخته می‌شود.

وی به خدمات پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی توانبخشی اشاره کرد و افزود: در این پلی کلینیک نیز با حضور پزشکان فوق تخصص جراحی ستون فقرات، جراحی مچ پا، جراحی زانو، ارتوپدی اطفال، مغز و اعصاب اطفال، روانپزشکی اطفال، پزشکی ورزشی، ارتوپدی و همچنین پزشکان متخصص ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب، طب فیزیکی و توانبخشی، روانپزشکی سالمندان، مشاور و روانشناس هر روزه به تعداد زیادی از مراجعان خدمات ارائه می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار