رشد ۷ درصدی اهدای خون در پایتخت

پایتخت نشینان با ثبت اهدای ۹۵ هزار و ۲۲۴ واحد خون در بهار ۱۳۹۵، هفت درصد بیشتر از سه ماه ابتدایی سال گذشته خون اهدا کردند.

به گزارش ایسنا، دکتر سید مرتضی طباطبایی، مدیر کل انتقال خون استان تهران در این باره گفت: شهروندان تهرانی در بهار سالجاری ۹۵ هزار و ۲۲۴ اهدای خون را به ثبت رساندند که این عدد در مقایسه با اهدای ۸۹ هزار و ۱۰۳ واحدی در بهار سال ۱۳۹۴ نشان از رشد هفت درصدی اهدای خون در استان تهران دارد.

وی با اشاره به سهم  ۴۳ درصدی اهداکنندگان مستمر خون که در این مدت دو بار برای اهدای خون مراجعه کرده‌اند، افزود: تشویق اهداکنندگان جوان و بار اولی برای پیوستن به گروه اهداکنندگان مستمر در دستور کار اداره کل انتقال خون استان تهران قرار دارد.

بنابر اعلام روابط عمومی انتقال خون استان تهران، دکتر سید مرتضی طباطبایی با اشاره به رتبه هفدهم کشوری بانوان تهرانی در سه ماهه بهار ۹۵، خاطر نشان کرد: با وجود رشد نیم درصدی شاخص اهدای خون بانوان در استان تهران، همچنان آمارها حاکی از مشارکت پایین خانم‌ها در اهدای خون دارد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار