X بستن تبلیغات
5. Fixed

هیئت مذهبی باید کانون بصیرت‌آفرینی برای افراد جامعه باشد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با مدیران و دست اندرکاران هیئات مذهبی مشهد  اظهار کرد: مبنا و اساس هیئات مذهبی، معرفت آفرینی و بصیرت افزایی و بیان مناقب اهل بیت علیهم السلام است و شرط اول اثرگذاری هر هیئت اخلاص است.

وی افزود: در طول تاریخ، اغلب بزرگانی که در این کسوت به فرهنگ دینی خدمت کرده‌اند، اعم از پیرغلامان، شعرا، نثرنویسان و مدیران هیئات، انسانهایی مخلص و دلداده به خداوند و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بوده اند و تنها آرزویشان نوشته شدن نام شان در طومار عزاداران حسینی بوده و این رمز ماندگاری و موفقیت آنهاست.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری به قدرت اثرگذاری هیئات مذهبی بر اقشار مختلف جامعه اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسات مذهبی باید به گونه‌ای باشد که وقتی مخاطبان در مجلس حضور می یابند، احساس کنند که ابواب جدیدی نسبت به مسائل دینی و سیاسی و اجتماعی به روی ایشان گشوده شده است، یعنی هیئت کانون معرفت افزایی و بصیرت آفرینی برای افراد جامعه باشد و لذا لازم است از ناطقین و سخنرانانی استفاده شود که اثرگذار هستند. البته اگر مدیران هیئات هم در این کلاس درس حاضر شوند و مباحث را برای خود مفید بدانند، الگویی برای دیگران محسوب خواهند شد.

وی با بیان این که امروز در دنیا بسیار تلاش می‌شود که در شکلی از شبکه سازی اجتماعی بر افکار و اندیشه و قلوب جامعه اثر بگذارند، گفت: کشورهای غربی در این رابطه به حیله‌ها و روش‌های مختلفی متوسل شده‌اند تا بتوانند جمعی را با هم مرتبط کنند که هدف واحدی را دنبال می‌کنند اما به هیچ وجه اتفاق مورد نظر آنها نیفتاده است زیرا شبکه سازی آنها مبتنی بر یک حرفه یا اقلیم است و وقتی ارزش‌های مدنظر آنها سست شد، این ارتباط ناپایدار می شود.

حجت الاسلام رئیسی افزود: خوشبختانه امروز ما در هیئات مذهبی شبکه‌های اجتماعی قوی داریم که افراد مختلف را از اقلیم‌ها و سلایق و طبقات اجتماعی گوناگون با انگیزه‌های مذهبی، الهی، ریشه دار و پایدار گردهم آورده و به عنوان کانونی اثرگذار بر مخاطبان فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: امروز هیئات عزاداری ما جاودانه ماندن یاد و خاطره عاشورا و کربلا را به عنوان مهم ترین مأموریت و مسئولیت خودشان می دانند. زیرا امام زمان داعیه دارد که عاشورا بماند و امام سجاد می خواهد اربعین بماند. دلیلش هم این است که جریان عاشورا می‌بایست زمینه‌ساز همه خیزش‌ها و رویش‌ها و بصیرت آفرینی‌ها در عالم و زمینه ساز ظهور بقیه الله بشود.

عضو شورای عالی مدیریت حوزه علمیه خراسان با تأکید بر این مطلب که امروز فرهنگ غربی بی‌رحمانه به فرهنگ ملت‌ها بویژه به فرهنگ اسلامی ما هجوم آورده است، گفت: راه مصون‌سازی جامعه و جوانان مسلمان در برابر این تهاجم فرهنگی، تربیت نیروهای مذهبی و هیئتی با داشتن مشخصه‌هایی همچون دشمن شناسی و دشمن ستیزی، موقعیت شناسی، در رکاب امام و انقلاب بودن، محافظ ارزشهای نظام بودن، قدرت تحلیل پیدا کردن، شناخت صحیح از قیام امام حسین و مانند آن است که باید مدنظر مسئولان هیئات مذهبی قرار گیرد.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین مرویان حسینی مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و سید مهدی طباطبایی رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد مقدس به ارائه گزارشی از فعالیت‌های هیئات مذهبی استان و بیان دیدگاه های خود پرداختند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار