۱۰۷۰ کنتور هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی اردبیل نصب می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، داوود نجفیان عصر دوشنبه در جلسه بررسی وضعیت مصرف آب در بخش کشاورزی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر ۶۱۰ کنتور هوشمند آب در بخش کشاورزی نصب و مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه روند نصب کنتورهای هوشمند در این استان همچنان تداوم خواهد داشت، افزود: امسال نصب ۲۶۰ کنتور و در سال آینده نصب ۴۱۰ کنتور در دستور کار و برنامه قراتر دارد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل از پیش‌بینی اعتبار مطلوب برای برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی در سطح استان خبر داد، متذکر شد: در سال ۹۷ نیز با تامین اعتبارات مناسب نصب ۴۰۳ کنتور پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به مزایای نصب کنتورهای هوشمند آب بر روی چاه های مورد استفاده کشاورزی متذکر شد: برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی با هدف کنترل مصرف آب کشاورزی و جلوگیری از مصرف بی‌رویه انجام می‌شود.

نجفیان افزود: با توجه به کسری سالانه ۱۵ میلیون مترمکعبی آب لازم است مصرف آبی بخش کشاورزی با مدیریت بهینه کاهش یابد.

وی بیان داشت: محدوده کشاورزی آبی استان ۱۷۹ هزار هکتار بوده و محدوده دشت اردبیل ۹۰۰ کیلومترمربع است که هم اینک به عنوان دشت ممنوعه شناخته می‌شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل با اشاره به افت محسوس آب در دشت اردبیل ادامه داد: لازم است با کاهش مصرف آب چاه‌های کشاورزی زمینه کاهش مصرف فراهم شود.

وی با اشاره به تأمین اعتبار اجرای این طرح اضافه کرد: باید بتوان در برنامه زمانی طی شده مصرف آبی کنتورهای کشاورزی را در حدی که منابع آبی به تدریج احیا شود، کاهش داد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار