سیلوی ۳۰ هزار تنی تکاب آماده بهره برداری شد

به گزارش خبرنگار مهر، زین العابدین آقایاری صبح سه شنبه در دیدار با فرماندار تکاب با بیان اینکه عملیات اجرایی احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی گندم شهرستان تکاب به اتمام رسیده و آماده بهره برداری شده است افزود: برای احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی گندم تکاب ۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که بخشی از آن با پرداخت تسهیلات بانکی تامین شده است.

وی با بیان این که این سیلو که با توان تخلیه ۳۰۰ تن در ساعت فعالیت خواهد کرد ظرف چند روز آینده به بهره برداری می رسد، اضافه کرد: با بهره برداری از این سیلوی گندم برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم و ۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم زمینه اشتغال فراهم می شود.

آقایاری ادامه داد: ظرفیت ذخیره گندم در سیلوهای استان آذربایجان غربی بیش از ۸۵۰ هزار تن است و این استان جزو استان های برتر کشور در زمینه ذخیره سازی سیلویی محسوب می شود.  

وی اظهارداشت: سیلوی گندم از اصلی ترین امکانات زیربنایی در بخش کشاورزی است و احداث آن در تکاب موجب رفع بسیاری از مشکلات گندم کاران تکابی در امر ذخیره سازی غلات خواهد شد.

عضو هیئت مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت کشور از کشاورزان خواست تا محصولات خود را به سیلوهای استاندارد تحویل داده و از فروش و تحویل گندم به انبارهای غیراستاندارد خودداری کنند.

در این نشست فرماندار تکاب نیز با اشاره به احداث سیلوی ۳۰ هزار تنی گندم در این شهرستان گفت: بسیاری از نیازهای کشاورزان منطقه با بهره برداری از این سیلو رفع خواهد شد.

ایرج ثقفی افزود: این سیلو با استفاده از تجهیزات مدرن و استاندارد احداث شده و بهره برداری از آن موجب تحول چشمگیری در بخش کشاورزی تکاب خواهد شد.

وی با بیان این که کشاورزان و گندم کاران تکاب امسال نگران فروش و نگهداری محصولات خود نباشند، اظهار داشت: این سیلوی ۳۰ هزار تنی با خرید و تحویل گندم از کشاورزان منطقه زمینه کاهش مشکلات گندم کاران را فراهم خواهد کرد.

ثقفی ادامه داد: با افتتاح این سیلو پیش بینی می شود در خرید گندم از کشاورزان منطقه مشکلی وجود نداشته باشد.

به علت نبود سیلوی استاندارد، کشاورزان تکابی در سال های گذشته محصول گندم خود را برای فروش و تحویل به سیلوهای شهرستان های همجوار بارگیری می کردند که این امر مشکلاتی را برای آنها فراهم می کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار