۱۰۰۰تن کلزا از مزارع آذربایجان غربی برداشت می شود

جمشید دارا در گفتگو با خبرنگار مهر از آغاز برداشت و خرید کلزا در استان خبر داد و افزود:  برداشت و خرید کلزا از سطح ۳۲۶ هکتار از اراضی زراعی استان آغاز شد.  

وی با بیان اینکه این میزان نسبت به پارسال افزایش شش برابری را خواهد داشت اظهارداشت:متولی خرید کلزا در استان شرکت غله و خدمات بازرگانی است که با مباشرت تعاون روستایی استان اقدام به خرید می کند.

دارا اضافه کرد: خرید در پنج شهرستان از جمله بوکان، نقده، پلدشت، میاندوآب و خوی در محل اتحادیه های تعاون روستایی شهرستانها انجام می شود.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: کلزا کاران باید در مدت زمان تعیین شده اقدام به تحویل محصول خود به مراکز تعیین شده کنند که در غیر این صورت مراکز خرید از تحویل محصول تولیدی خودداری می کنند.

وی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی کلزا با دو درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت ۲۵ هزار و ۳۰۰ ریال تعیین شده است افزود: قیمت خرید تضمینی کلزا در سال گذشته ۲۲ هزار ریال بود که نسبت به پارسال ۱۵ درصد رشد داشته است.

از اوایل تیرماه تا ۱۵ مردادماه امسال زمان خرید کلزا از کشاورزان استان تعیین شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار