آبشار آب مراد لاسم -آکا

استان ها و شهرها استان مازندران آمل جاذبه های گردشگری جاذبه های طبیعی آبشارها

گردشگری آکا ایران
,مجله،آکا ایران،مجله اینترنتی،آکا ایران،آبشار آب مراد لاسم،لاسم،گردشگری،طبیعت گردی,[categoriy]

آبشار آب مراد لاسم -آکامجله،آتا ایران،مجله اینترنتی،مجله اینترنتی آتا ایران،آبشار آب مراد لاسم،لاسم،گردشگری،طبیعت گردی

آکاایران: آبشار آب مراد لاسم


روستای لاسم در دهستان بالا لاریجان قرار داشته و از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل در استان مازندران است. از مکان های دیدنی و زیبای منطقه بالالاریجان و منطقه لاسم مجموعه آبشار های دیدنی معروف به آب مراد است که در دامنه شمالی خط الاراس دوبرار قرار دارد که تعداد آنها به طور تقریبی به ۱۳ آبشار می رسد. از این میان فقط اولین و بلندترین آنها که در پایین ترین نقطه آن در شکاف دو صخره قرار دارد و منظره بسیار زیبایی را پدید آورده و به آسانی در دسترس می باشد.

به گزارش آکاایران: آبشار آب مراد در گذشته تفرجگاه شاهان قاجار از جمله ناصر الدین شاه بوده است که بر سر در ورودی غار این ابیات با تصاویر بدیع و زیبای شکار و شکارچی بر روی سنگ حک شده و قدمت تاریخی دارد. این دو بیت را ناصرالدین شاه گفته است :

بخ بخ این ماء سلسبیل است می کند اینجا گذار

یا که زمزم گشت جاری قدرت پروردگار

خوش بود اینجا سماور با کباب و یار و می

گه بنوشد گه ببوسد گه خورد گوشت شکار


,مجله،آکا ایران،مجله اینترنتی،آکا ایران،آبشار آب مراد لاسم،لاسم،گردشگری،طبیعت گردی,[categoriy]

در بالای آبشار یخ و برف دائمی (یخچال) وجود دارد که در بهار، آب آن بسیار زیاد بوده و رفته رفته تا شروع سرمایی دوباره کاهش می یابد. وجود پوشش گیاهی زیبا و تخته سنگ های صیقل داده شده به وسیله آب و آبشار های کوچک در مسیر رسیدن به آبشار اصلی و نوای چوپانان و وجود قله کوه دماوند در روبرو و آب بسیار سرد و گوارا این منطقه را به بهشتی حیرت انگیز بدل کرده است.

مردم روستا از قول پیشینیان می گویند : هر که حاجتی داشته باشد و به زیر آبشار رود به مرادش خواهد رسید.

پیشنهاد ویژه

خیابان آبشار را دنبال کنید. برای رسیدن به آن می بایست از قسمت مرکزی دهکده فاصله گرفت و با پیاده روی در چند کیلومتری جاده خاکی به آن رسید. در این مسیر که از کنار رودخانه بزرگ لاسم که منتهی به رودخانه هراز است گذر می کنید شاهد باغ هایی پر از محصولات کشاورزی که بسیار سرسبز است خواهید بود.


تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار