X بستن تبلیغات
5. Fixed

مصاحبه خبرگزاری مهر با کارگردان و تهیه کنندگان شب کوک قسمت دوم

«شب کوک»‌ها ماهواره را خاموش می‌کنند/ رای مردم پررنگ‌تر می‌شود.عوامل برنامه «شب کوک» درنشستی ازویژگی هاومزیت های این برنامه یادکردندواینکه چنین آثاری باعث می شودتامردم ماهواره های خود را خاموش کنند.

خبر گزاری مهر_گروه هنر:شاید زمانی که موسیقی پاپ در کشور رشد و گسترش یافت، کسی فکر نمی کرد همانقدر که از ریشه «popular» برمی آید این موسیقی در ایران همه گیر و مردمی شود و جای موسیقی اصیل و حتی موسیقی های محلی و مقامی مناطق را بگیرد. آنقدر که حتی مستعدترین جوانان به جای رجوع به موسیقی های جذاب محلی خود بخواهند خود را در این سبک ارزیابی و حتی اثبات کنند. درحالیکه یکی از جذابیت های موسیقی ایرانی همچون فرهنگ آن، تنوع و گوناگونی سبک های موسیقی محلی و مقامی است. هر شهر و استان ایران به تناسب خطه و مردم منطقه از نوعی موسیقی بهره می گیرد که در این سال ها کمتر از ظرفیت هایشان استفاده شده است.

شاید بسیاری از این موسیقی ها و اشعاری که در قطعات و تصنیف ها به کار برده می شود به دلیل سخت‌فهمی برای مخاطب منطقه ای دیگر در وهله اول جذابیت چندانی نداشته باشد اما این هوشمندی رسانه ملی است که با به کار گرفتن المان هایی بتواند شنیدن موسیقی فرهنگ های مختلف کشور را برای همه مردم جذابیت بخشد و حتی در کنار گوش دادن به موسیقی پاپ به یک عادت تبدیل کند؛ کاری که حالا قرار است نه در ساختاری سخت و خشک بلکه در قالب یک مسابقه سرگرم کننده در برنامه «شب کوک» به مردم عرضه شود. این برنامه قرار است در فصل جدید سراغ سبک های مختلف موسیقی همچون موسیقی اصیل و تلفیقی علاوه بر پاپ برود و شرکت کنندگان می توانند در حوزه محلی و مقامی هم آثار خود را اجرا کنند.

طبق گفته عوامل برنامه «شب کوک»، این اقدام در راستای درگیر شدن بخش بیشتری از مخاطبان انجام می شود و قرار است برنامه سلیقه افراد بیشتری را پوشش دهد.

برنامه «شب کوک» با اجرا و کارگردانی هنری باربد بابایی و تهیه کنندگی هادی و مجید دمیرچی یک مسابقه خوانندگی است که افراد را از گوشه و کنار ایران می پذیرد و با حفظ شرایطی این امکان را به علاقمندان خوانندگی می دهد که خود را بیازمایند. این مسابقه که تاکنون علاقمندان زیادی هم داشته است در حال آماده سازی برای سری جدید است و این بار تنوع بیشتری هم در سبک های خوانندگی دارد.

به همین مناسبت نشستی را با عوامل این برنامه از جمله باربد بابایی مجری و کارگردان هنری و همچنین برادران دمیرچی به عنوان تهیه کننده ترتیب دادیم.

در قسمت اول این نشست بیان شد که یکی از اهداف «شب کوک» این است که علاقمندان به حوزه خوانندگی از طریق سایت های غیرمجاز و غیراخلاقی اقدام نکنند و این امکان را داشته باشند تا در فضایی به دور از جذابیت های غیرمتعارف در کشور خودشان تست خوانندگی دهند.

عوامل این برنامه در قسمت دوم این گفتگو به اتفاقات و تغییرات «شب کوک» در فصل جدید اشاره و بیان کردند که در فصل پیشین این مسابقه علاقمندان به خوانندگی تنها مجبور بودند صدای خود را در حوزه موسیقی پاپ امتحان کنند اما با تمهیداتی که در فصل جدید تدارک دیده شده است مخاطبان می توانند خود را در سبک های مختلف موسیقی اصیل، پاپ، تلفیقی و حتی موسیقی های مقامی و محلی بیازمایند.

با ما این گفتگو را از نظر می گذرانید:

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار