تابستان گرم در انتظار استان بوشهر/ افزایش ۱.۵ درجه‌ای دمای هوا

به گزارش خبرنگار مهر، نادر شفی خدایی بعد از ظهر شنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر اظهار داشت: متوسط دمای هوای استان بوشهر در تابستان سال گذشته ۳۴.۵ درجه سانتیگراد بود که پیش‌بینی می‌شود امسال این دما افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه متوسط دمای هوای استان بوشهر در تابستان امسال به ۳۶ درجه سانتیگراد خواهد رسید، اضافه کرد: پیش بینی می‌شود تابستان امسال دمای هوای استان بوشهر بین تا ۰.۵تا ۱.۵ درجه گرمتر شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: با توجه به این افزایش دما در فصل تابستان می‌طلبد که مردم در مصرف انرژی به ویژه آب و برق صرفه‌جویی مناسب را داشته باشند.

وی همچنین از کاهش میزان بارندگی استان بوشهر نسبت به متوسط بلند مدت خبر داد و بیان کرد: متوسط بارش باران دراز مدت استان بوشهر ۲۸۹.۵ میلی‌متر است که در این سال زراعی جاری به ۲۵۰ میلیمتر رسید.

شفیع‌خدایی خاطرنشان کرد: سال زراعی قبل میزان بارش باران در استان بوشهر ۱۳۸ میلیمتر بود که در سال زارعی ۹۴ – ۹۵ میزان بارش افزایش داشته است و ۲۵۰ میلیمتر رسید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار