سیستم‌های نوین مدیریت پسماندها در شهرستان کنگان ایجاد شود

به گزارش خبرنگار مهر، حسین دلشب بعد از ظهر شنبه در نشست بررسی وضعیت پسماند کنگان اظهار داشت: پسماند شهرهای ساحلی دارای حساسیت خاصی است که باید از روش‌های نوین برای رفع پسماند در این مناطق استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه کنگان نیز یکی از مناطق ساحلی استان بوشهر است، ادامه داد: باید تا پایان سال آخر برنامه پنجم توسعه از دفن پسماند در این شهرستان جلوگیری شده و از سیستم‌های نوین و دوست‌دار محیط زیست برای مدیریت پسماند استفاده شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به حضور و تراکم صنایع بزرگ در شهرستان کنگان، خاطرنشان کرد: این موضوع باعث تولید حجم بالای زباله در این شهرستان شده است که مشکلات جدی را برای مدیریت پسماند ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حجم بالای زباله فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش پسماند است، بیان کرد: سرمایه گذارانی برای اجرای طرح های کمپوست و بازیافت اعلام آمادگی کرده‌اند.

دلشب با اشاره به اهمیت بالای مدیریت پسماندهای پزشکی، تصریح کرد: در این زمینه در شهرستان کنگان تصمیمات خوبی اتخاذ شده است تا زباله‌های پزشکی با کمترین خطر دفع شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار