راهپیمایی روز جهانی قدس به یک فرهنگ بین‌المللی تبدیل‌شده است

آیت الله جواد حاجی‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر،  اظهار داشت:  در آستانه روز جهانی قدس قرارگرفته‌ایم، همانطوریکه همه مستحضرید بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به‌عنوان روز جهانی قدس معرفی کرده‌اند تا مسلمانان جهان به خاطر حقی که از آن‌ها غصب شده به پا خیزند و مسجد قدس و مسجدالاقصی را از اشغال رژیم صهیونیستی آزاد کنند.

وی بابیان اینکه روز جهانی قدس روز اعلام نفرت و انزجار از رژیم صهیونیستی است، گفت: رژیم اشغالگر قدس به خاطر جنایات و آواره کردن ملت مظلوم فلسطین و به‌ویژه اشغال مسجدالاقصی باید محکوم شود.

حاجی‌زاده بابیان اینکه روز جهانی قدس باعث یک توجه جدی شده است، ابراز داشت: وجود این روز باعث آثار و برکات زیادی شده و توجه جهانیان را به مسئله قدس عزیز جلب نموده است و چشم همه مسلمانان جهان به این مسئله دوخته‌شده که در برخی جاها نیز راهپیمایی‌هایی صورت می‌گیرد.

امام‌جمعه شهرستان اهر با ذکر اینکه مردم مسلمان در تمامی نقاط دنیا با زبان روزه جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌نمایند، گفت: می‌توان گفت راهپیمایی روز جهانی قدس به یک فرهنگ بین‌المللی تبدیل‌شده است که قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی خبری از آن نبود ولی بعداز انقلاب تحولات بسیاری روی‌داده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی (ره) با این کار خود خواست تا مسئله قدس به فراموشی سپرده نشود، عنوان داشت: حضرت امام خمینی (ره) با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس خواست تا مسلمانان برادران و خواهران خود را فراموش نکنند و حق خود را از رژیم نامشروع صهیونیستی بگیرند.

حاجی‌زاده در پایان گفت: از مردم عزیز استان و منطقه ارسباران می‌خواهیم مانند گذشته و بهتر از آن حق مردم مظلوم فلسطین را فریاد بزنند چون این کار نوعی جهاد است که هیمنه استکبار و تکفیری‌های دست پرورده آنها را می لرزاند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار