باران کوثری: حذف نیروهای خارج از سینما بهترین کار ارشاد است

فرهنگ > سینما - باران کوثری امسال با دو فیلم «لانتوری» و «هفت ماهگی» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد می گوید کاندید شدن یا نشدن در جشنواره فجر نشانه مساله خاصی نیست.

نام باران کوثری امسال پیش از آن که برای حضورش در دو فیلم درجشنواره‌ی امسال خبرساز شود، با خبر تصادفی که در طول دوران فیلمبرداری یکی از کارهایش اتفاق افتاد،بر سر زبان‌ها افتاد.

حالا اما باران کوثری دوران نقاهتش را طی کرده و صبح امروز در مراسم نشست خبری اولین فیلمش در جشنواره امسال، یعنی «هفت ماهگی» حاضر شد.در حاشیه‌ی این نشست با او درباره‌ی کارهای امسالش در جشنواره و نقشی که در فیلم در «هفت ماهگی» بازی می‌کند، صحبت کوتاهی داشتیم که در ادامه می‌خوانید:

*شما در این فیلم نقش یک زن باردار را بازی می‌کنید که در طول قیلم شاهد بهانه‌گیری‌ها و رفتارهای عصبی از جانب او هستیم. برای نزدیک شدن به این شخصیت چه کاری انجام دادید؟

ما با زنان باردار و متخصصان زنان و زایمان صحبت کرده بودیم. چرا که درباره‌ی زنان باردار و مخصوصا کسانی که تجربه‌ سقط جنین دارند، مساله‌ی هورمون‌‌زدگی پیش می‌آید که باعث رفتارها، آشفتگی‌ها، پریشانی‌ها، رفتارهای عصبی و بهانه‌گیری‌هایی که در طول فیلم می‌بینیم، می‌شود. هم آقای علیمردانی قبل از نوشتن این فیلمنامه و هم ما قبل از شروع کار فیلم برداری تحقیقات زیادی در اینباره انجام داده بودیم.

باران کوثری

باران کوثری در «هفت ماهگی»

*به نظرتان جشنواره‌ی امسال با جشنواره‌های قبلی چه تفاوتی دارد؟

امسال جشنواره‌ی سالم‌تری داریم. به نظرم وزارت فرهنگ و ارشاد به سمت سالم‌سازی جشنواره رفته است. سالم‌سازی به معنای حذف نیروهایی که هیچ ارتباطی به وزارت ارشاد ندارند. به نظر من این مهم‌ترین کاری است که دولت جدید در زمینه‌ فرهنگی انجام داده است. امیدوارم حضور این نیروها هر سال کمتر شود تا به هیچ برسد.

*شما امسال با دو فیلم «لانتوری و هفت ماهگی» در جشنواره‌ی امسال حضور دارید که تا الان «لانتوری» در اکران‌های مردمی با توجه بسیار زیاد مردم مواجه شده است. فکر می‌کنید امسال هم جزو نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین باشید؟

خیلی به سیمرغ فکر نمی‌کنم و همین که در جشنواره حضور دارم برایم کافیست. سیمرغ مهم است ولی نه نامزد شدن برای سیمرغ نشانه‌ی مساله‌ی خاصی است و نه نامزد نشدن برای آن.

*شما در طول فیلمبرداری «هفت ماهگی» دچار سانحه‌ای شدید که باعث نگرانی عوامل فیلم شد. ضایعه‌ای که در اثر این تصادف برای شما به وجود آمد، کاملا بهبود یافته است؟

بله من در طول فیلمبرداری دچار حادثه‌ی تصادف شدم. اما الان هیچ مشکلی ندارم و حالم کاملا خوب است.

58245

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار