X بستن تبلیغات
5. Fixed

دعوت آیت‌الله مکارم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

به گزارش پارس نیوز،

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی سحرگاه امروز در مراسم احیای شب قدر در مدرسه امام کاظم(ع) با اشاره به روز قدس اظهار کرد: با وجود شرایطی که امروز در جهان اسلام حاکم است، باید راهپیمایی روز قدس را برگزار کنیم تا نسل جوان ما قضیه مسجد الاقصی و اشغال فلسطین را بدانند. مسجد الاقصی نخستین قبله مسلمانان است و ان شاء الله روزی این مکان از دست صهیونیست‌ها آزاد خواهد شد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: اگر امام علی(ع) نبود، نهال اسلام آبیاری نمی‌شد و به ثمر نمی‌نشست، اما همین امام علی(ع) پس از شهادتش کارش به جایی رسید که پیکرش شبانه دفن شد و قبرش پنهان گشت تا خوارج به قبر ایشان تعرض نکند. قبر امیرالمؤمنین(ع) تا زمان امام صادق(ع) پنهان بود و ایشان کم کم شیعیان را از مکان قبر امیرالمؤمنین(ع) آگاه کردند و قبر امام علی(ع) آشکار شد.

وی افزود: داستانی است که می‌گویند هارون روزی برای شکار به سمت صحرای نجف رفت، او بازهای شکاری خود را برای شکار پرواز داد، اما این پرندگان چندین بار بر بالای تپه‌ای متوقف می‌شدند که این مساله باعث تعجب هارون شد، او یکی از اهالی آن منطقه پرسید که راز این مکان چیست، او هم گفت که پایین این تپه قبر امام علی(ع) است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به مقام امیرالمؤمنین(ع) گفت: هارون‌ها و بنی‌امیه‌ها رفتند و مردند، اما اکنون در شهر نجف اشرف در اطراف قبر امیرالمؤمنین(ع) غوغایی است، آن که برای خدا است، می‌ماند و آن که برای هوای نفس است، می‌رود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار