X بستن تبلیغات
5. Fixed

فوت 2 نفر در مرکز معلولین ذهنی گرگان بر اثر مسمومیت

معاون توانبخشی بهزیستی گلستان گفت: روز گذشته در مرکز معلولین ذهنی شهر گرگان 8 نفر دچار مسمومیت شدند که 2 نفر از این عزیزان فوت کردند.

آفتاب‌‌نیوز :

کمال سلمانی ، در خصوص فوت 2 نفر از مددجویان بهزیستی اظهار کرد: اتفاق دیروز مربوط مرکز معلولین ذهنی در شهر گرگان است. متاسفانه پس از آنکه 8 نفر از مددجویان به دلیل مسمومیت به بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان منتقل شدند، 2 نفر از این مددجویان پس از حدود 10 ساعت که در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفته بودند، فوت شدند.

وی ادامه داد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، یک تیم بهداشت و محیط در این مرکز حاضر شد و احتمال انتقال این آسیب را به سایر معلولین، بررسی کرد که خوشبختانه احتمال این خطر رد شد. البته نمونه محیطی گرفته شده که گزارشش هنوز به دست ما نرسیده است.

معاون توانبخشی بهزیستی گلستان خاطر نشان کرد: وضعیت 6 نفری که در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند رضایت بخش است و احتمالا امروز ترخیص می‌شوند و به غیر از همان 2 مورد فوتی، مورد دیگری که حالش نامساعد باشد، نداریم.

وی افزود: اینکه محیط مرکز سالم بوده است یا نه را دانشگاه علوم پزشکی باید پاسخ دهد ولی پزشکان احتمال آلودگی میکروبی، آمیبی و موارد دیگر را رد کرده اند و عفونت یا اپیدمی در این مرکز وجود نداشته است.

به گزارش ایسنا، سلمانی عنوان کرد: در این مرکز 39 نفر که همه عقب مانده ذهنی هستند، مراقبت می‌شدند و همگی یک نوع غذای مشابه را می خوردند، اما اینکه چرا فقط 8 نفر مسموم شدند در حال بررسی است. در حال حاضر بیمارستان، مشکل عفونت را رد کرده و پزشکی قانونی هم نمونه برداری کرده است و منتظر جواب آنها هستیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار