X بستن تبلیغات
5. Fixed

طرز تهیه ژله ساده و مجلسی با روش تهیه آسان و راحت -آکا

به گزارش آکاایران:

ژله ها طعم های متفاوتی دارند و یکی از بهترین دسر ها محسوب می شوند. خانم های ایرانی به طرز تهیه انواع ژله و انواع کیک بسیار علاقه مند هستند. در این مطلب طرز تهیه ژله ساده را مشاهده خواهید کرد.

ژله رنگین کمان و ژله با شیر از انواع دسر های ساده هستند که شما می توانید آن ها را در منزل تهیه کنید. در این بخش از آشپزی ماقصد داریم تا طریقه درست کردن ژله ساده آبرنگی را به شما کدبانوهای عزیز ایرانی آموزش دهیم.

,طرز تهیه ژله ساده دسر با ژله آشپزی, دسر و پیش غذا,[categoriy]

طرز تهیه ژله ساده و مجلسی با روش تهیه آسان و راحت -آکاطرز تهیه ژله ساده دسر با ژله آشپزی, دسر و پیش غذا

آکاایران: طرز تهیه ژله ساده و مجلسی با روش تهیه آسان و راحت

مواد لازم

ژله آلوئه ورا : به میزان لازم
پودر ژله : چند بسته در طعم ها و رنگ های مختلف و دلخواه

,طرز تهیه ژله ساده دسر با ژله آشپزی, دسر و پیش غذا,[categoriy] طرز تهیه ژله ساده آبرنگی

در مرحله اول تهیه ژله ساده آبرنگی ابتدا چند رنگ دلخواه ژله را با ۲ لیوان سر خالی آب حل کنید سپس آن ها را در درون ظرف بریزید و درب ظرف را ببندید و ظروف حاوی ژله را در درون یخچال قرار دهید تا زمانی که ژله ها بسته شوند.

,طرز تهیه ژله ساده دسر با ژله آشپزی, دسر و پیش غذا,[categoriy]

سپس ژله های بسته شده  را به تکه های بزرگ نامنظمی برش دهید.

,طرز تهیه ژله ساده دسر با ژله آشپزی, دسر و پیش غذا,[categoriy]

برش های ژله را در درون قالب به طور مخلوط بریزید توجه داشته باشید که ژله ها باید کمی پایین تر از لبه قالب قرار بگیرند. در مرحله بعدی روش تهیه ژله ساده آبرنگی  ژله آلوئه ورا را در مقداری آب بر روی بخار کتری حل کنید ( روش بن ماری ).

,طرز تهیه ژله ساده دسر با ژله آشپزی, دسر و پیش غذا,[categoriy],طرز تهیه ژله ساده دسر با ژله آشپزی, دسر و پیش غذا,[categoriy]

ژله آلوئه ورا گرم را بر روی ژله های سرد رنگی بریزید تا ژله ها آب شوند و سایه های رنگی بر روی آن ها ایجاد شود.

,طرز تهیه ژله ساده دسر با ژله آشپزی, دسر و پیش غذا,[categoriy] نکات مهم برای تهیه ژله ساده آبرنگی به اندازه ۱/۲ حجم قالب ژله آلوئه ورا را آماده کنید اگر قالب شما ۱۰ لیوان جا دارد شما باید ۵ لیوان ژله آلوئه ورا تهیه نمایید. در طرز تهیه ژله ساده آبرنگی مهم ترین نکته دمای ژله آلوئه ورا است. دمای ژله آلوئه ورا برای این که آن را بر روی ژله های رنگی بریزید باید به حدی باشد که وقتی انگشتتان را در آن فرو می برید نسوزد. اگر ژله آلوئه ورا داغ باشد همه برش های ژله های رنگی را ذوب می کند. اگر دمای ژله آلوئه ورا سرد باشد روی برش های ژله های رنگی سایه ای ایجاد نمی کند و شما ژله خرده شیشه را خواهید داشت. برای ریختن ژله آلوئه ورا بر روی ژله های رنگی ابتدا قالب ژله را در درون یخچال قرار دهید سپس ژله آلوئه ورا را در همان یخچال  بر روی برش های ژله بریزید. بهتر است قالب ژله تکان نخورد زیرا رنگ ها با یکدیگر مخلوط می شوند و ظاهر ژله بهم می ریزد. ,طرز تهیه ژله ساده دسر با ژله آشپزی, دسر و پیش غذا,[categoriy]

امیدواریم از تهیه ژله ساده در منزل نهایت لذت را ببرید و بتوانید برای مهمانی خود ژله آبرنگی ساده و مجلسی را تهیه نمایید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده دستور تهیه انواع ژله های مختلف به بخش دسر با ژله مجله آرگا مراجعه کنید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار