X بستن تبلیغات
5. Fixed

گازرسانی به بغداد در انتظار تایید امنیت

مدیر عامل شرکت ملی صادرات گاز طبیعی از اتمام مراحل اجرایی احداث خط لوله گاز ایران به بغداد خبرداده و می‌گوید با تایید وضعیت امنیت از سوی عراق، انتقال گاز از این طریق آغاز خواهد شد.

علیرضا کاملی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کار اجرای ساخت لوله ایران به بغداد از سوی دو طرف به اتمام رسیده است، گفت: برای آغاز عملیات گازرسانی منتظر اعلام آمادگی عراق برای دریافت گاز هستیم تا آخرین اقدامات مورد نیاز  صورت گیرد.

به گفته وی با توجه به مسائل داخلی عراق، این کشور باید ابتدا امنیت آغاز گازرسانی را تایید کند.

مدیر عامل شرکت ملی صادرات گاز همچنین درباره انتقال گاز به بصره عنوان کرد که فاز اول قرارداد گازرسانی به بصره سال دیگر اجرایی می‌شود. اجرای فاز اول این قرارداد نیز منوط به ساخت خط لوله از سوی دو کشور است که ظرف یک سال آینده عملی خواهد شد.

گازرسانی به عمان همچنان در حال مطالعه

کاملی همچنین درباره آخرین وضعیت صادرات گاز به عمان با اشاره به اینکه همچنان کارهای مربوط به مطالعات مهندسی پایه در دو بخش خشکی و دریایی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: ظرف دو تا سه ماه آینده مطالعه احداث این خط لوله نیز به پایان خواهد رسید و برای احداث خط نسبت به انتخاب یک پیمانکار به طور مشترک با طرف عمانی اقدام خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا زمانیکه نتیجه مطالعات مهندسی پایه مشخص نشده و اسناد مربوط به مناقصه تهیه نشوند نمی‌تواند پیمانکار این پروژه را تعیین کرد.

مدیر عامل شرکت ملی صادرات گاز همچنین درباره قرارداد فروش گاز به هند نیز با اشاره به اینکه یک شرکت هندی متقاضی ساخت خط لوله با تامین هزینه از سوی خود برای ساخت این خط لوله شده است، گفت: ساخت خط لوله‌ای از طریق دریای عمان به گجرات هند در حال مطالعه است.

کاملی ادامه داد: تا زمانی که از عملی بودن اجرای این خط لوله که در برخی نقاط عمق آن به ۳۵۰۰ متر نیز می‌رسد و هزینه‌های انتقال گاز در این پروژه معین نشده باشند نمی‌توان در مورد این مسیر تصمیم‌گیری کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار