نگرانی اسرائیل از مهارت‌های رزمی حزب‌الله در سوریه

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، پایگاه اسرائیلی والاه با اشاره به تصاویری که از رزمندگان حزب الله در صحنه نبرد سوریه منتشر می‌شود، از مهارت رزمی آنان در کنار نیروهای روس ابراز نگرانی کرد.

این پایگاه نوشت: در فاصله های زمانی مختلف تصاویری از صحنه های نبرد در سوریه منتشر می شود که بیانگر تحولات چند ماه اخیر در آنجا  است از جمله اینکه در برخی از این تصاویر رزمندگان حزب الله سوار بر تانک ارتش روسیه نشان داده می‌شوند.

به نوشته والاه از زمان حضور روسیه در سوریه و آغاز فعالیت نظامی در آنجا معلوم شد که رزمندگان حزب الله از مهارت رزمی بالایی برخورداند و قادرند از تکنولوژی پیشرفته نظامی بهره ببرند و حتی می توانند در کنار نیروهای ویژه روس که در سوریه مستقر هستند، بجنگند.

بنابر اعلام این منبع، این پیشرفت باید موجب نگرانی فراوان اسرائیل شود زیرا هرچند حزب الله متحمل برخی زیان ها می شود، اما در حال کسب پیشرفته ترین توانمندی های نظامی منطقه است.

والاه توضیح داد:  حزب الله در دهه اخیر و پس از پایان جنگ دوم لبنان از یک سازمان که تقریبا به شکل ثابت در مقابل اسرائیل عمل می کرد به یک ارتش تمام عیار تبدیل شده است که می تواند امور لوجستیکی گسترده ای را مدیریت کند و اعضای آن قادر هستند در سراسر سوریه فعالیت داشته باشند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار