۵۰ شرکت دانش بنیان در صف صدور پروانه بهره‌برداری در اصفهان

حمید مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با صدور پنج مورد پروانه بهره‌برداری برای تولید محصولات شركت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان توسط سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان فرآیند اجرایی صدور مجوزات مذكور عملیاتی شده و گامی موثر در رشد و توسعه كسب و كار شركت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرك برداشته شد.

وی با بیان اینكه در حال حاضر نیز پرونده درخواست ۵۰ شركت دانش‌بنیان دیگر برای صدور پروانه بهره‌برداری در دست بررسی و كارشناسی است، افزود: سایر شركت‌های متقاضی نیز می‌توانند درخواست خود را به منظور بررسی به مدیریت امور طرح‌های پژوهش و فناوری شهرك ارسال كنند.

رئیس پارك علم و فناوری استان اصفهان- شیخ بهایی، در خصوص مزایای اخذ پروانه بهره‌برداری برای شركت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: امكان دریافت استاندارد، امكان درج در لیست استعلام تولید داخل و برخورداری از مزایای درنظر گرفته شده برای این محصولات، برخورداری از معافیت‌های مالیاتی نظیر معافیت موضوع ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم، امكان برخورداری از معافیت‌های گمركی موضوع بند «غ» ماده ۱۱۹ قانون امور گمركی برای واردات ماشین‌آلات خط تولید از جمله مهمترین مزایای این پروانه است.

وی اضافه كرد: سهولت در مراجعه به بانك‌ها و دریافت وام، امتیاز ویژه در مناقصات و مزایده‌ها دولتی، افزایش نرخ تعرفه كالاهای وارداتی كالاهای مشابه، برخورداری از تسهیلاتی كه به صورت مقطعی وضع می‌شود؛ نظیر بخشش‌ جرائم مالیاتی از دیگر مزایای اخذ پروانه بهره‌برداری برای این شركت‌ها خواهد بود.

مهدوی با اشاره به همكاری‌های بسیار نزدیك سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در خصوص صدور این مجوز به نقش موثر دفتر امور شركت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و مدیران سازمان حفاظت محیط زیست استان اصفهان در صدور این پروانه اشاره كرد و گفت: قطعا با راه‌اندازی این خدمت جدید، شركت‌های دانش‌بنیان می‌توانند هرچه بهتر و سریع‌تر راه توسعه و پیشرفت خود را هموار كنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار