سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح شد

رهبر انقلاب در حکمی سردار محمد باقری را به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح منصوب کردند.

سردار سرلشگر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

سرویس سیاسی فردا: رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا در حکمی سردار سرلشکر پاسدار محمدحسین باقری را به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح منصوب کردند. 

پیش از این سردار حسن فیروزآبادی به مدت 27 سال این سمت را بر عهده داشت. رهبر انقلاب در حکم دیگری سرلشگر حسن فیروز آبادی را به مشاورت خود منصوب کردند.

متن حکم فرمانده معظم کل قوا به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار سرلشکر پاسدار محمدحسین باقری
با توجه به انتقال سردار سرلشکر بسیجی دکتر سیّد حسن فیروزآبادی به جایگاه مشاورت عالی فرماندهی کلّ نیروهای مسلح، و نظر به خدمات شایسته و تجارب ارزنده جناب‌عالی در دوران دفاع مقدس و پس از آن به‌ویژه در مسئولیت‌های ستاد کل و قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص)، شما را به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح منصوب می‌کنم.
با تمسک و امید به عنایات الهی، ارتقاء توانمندی‌ها و آمادگی‌های دفاعی امنیتی نیروهای مسلح و بسیج مردمی و امکان پاسخگویی به‌موقع و مؤثر به هر سطح و نوع از تهدیدات متوجّه به نظام جمهوری اسلامی ایران با عمل انقلابی مورد انتظار است.
از تلاشهای مخلصانه و مدبّرانه سردار سرلشکر بسیجی دکتر فیروزآبادی از ابتدا تا کنون در این مسئولیت مهم قدردانی و تشکر می‌کنم.
دوام توفیقات همگان را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۸ تیر ماه ۹۵


گفتنی است سرلشکر فیروز آبادی به تازگی کمتر از یک هفته پیش در سوم تیرماه 95 تغییرات تازه ای در این ستاد اعمال کرده و طی احکام جداگانه‌ای، برخی معاونین جدید ستاد کل را منصوب کرده بود. 

بر این اساس سردار محمدجواد زاده‌کمند به عنوان معاون نیروی انسانی، امیر محمدحسن باقری به عنوان معاون آموزش، سردار ابوالفضل شکارچی به عنوان معاون امور بسیج ستادکل، سردار آخوندی به عنوان جانشین معاونت آموزش و سردار فروتن به عنوان رئیس اداره آماد معاونت آماد و پشتیبانی نیروهای مسلح منصوب شدند.

آخرین اظهار نظر رسانه ای وی به عنوان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز درباره راهپیمایی روز قدس امسال صورت گرفته بود. وی در این خصوص گفت: تلاش صهیونیست‌ها در یهودی سازی بیت‌المقدس هرگز به فرجام مورد نظر نخواهد رسید و آتشی که در کرانه باختری در حال شعله ور شدن است رؤیای آنان را خواهد سوزاند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار