انگستان 1-2 ایسلند / اخراج قطعی انگلیس از اروپا به دست شگفتی سازها

وبسایت رسمی برنامه نود - انگلیس در کمتر از یک هفته، دوبار از یورو خارج شد؛  ایسلند جسور شگفتی بزرگ جام پانزدهم را رقم زد و به جمع هشت تیم برتر یورو 2016 راه یافت، آنها رقیب فرانسه در یک چهارم نهایی شد.

به گزارش وبسایت نود، ایسلند شگفتی ساز جام پانزدهم که با شکست اتریش، به مقام دوم در گروه ششم رسید، شگفتی را کامل کرد و با شکست انگلیس، راهی یک چهارم نهایی شد. انگلیس هم به نظر میرسد با این شکست، به پایان راه با هاجسون رسیده است.

تیم های انگلیس و ایسلند دوشنبه شب در آخرین بازی از مرحله یک هشتم نهایی در ورزشگاه آلیانز ریویرا با حضور 30 هزار نفر به مصاف هم رفتند. این بازی با قضاوت اسکومینا از اسلوونی انجام شد.

هاجسون برای این بازی با شش تغییر نسبت به بازی قبل مقابل اسلواکی، تیمش را روانه زمین کرده بود ولی لاگربک تغییری در ترکیب تیمش نسبت به بازی قبل ایجاد نکرده بود:

انگلستان

هارت، واکر، کیهیل، اسمالینگ، رز، دله الی، دایر، وین رونی، استرلینگ، کین، استوریج

ایسلند

هالدرسون، سوارسون،سکولاسون، سیگوردسون، گودموندسون، جلفی سیگوردسون، بیارنسون، سگیتورسون، آرناسون، بودوراسون، گونارسون

شروع مسابقه هیجانی بود، انگلیس که در سه بازی قبلیش هرگز در نیمه اول به گل نرسیده بود، خیلی زود در دقیقه سوم صاحب ضربه پنالتی شد تا بسیار امیدوار به ادامه بازی شود.

خطای هالدرسون روی استرلینگ باعث شد تا داور نقطه پنالتی را اعلام کند و وین رونی پشت ضربه پنالتی ایستاد و گل شماره 53 خود را در بازی شماره 115 خود در تیم ملی، به ثمر رساند. این گل نوید یک بازی خوب را برای انگلیسی ها داد ولی جریان بازی طول دیگری رقم خورد.

این گل خیلی دوام نیاورد، در حالی که خیلی ها تصور می کردند تیم کم تجربه ایسلند بعد از خوردن گل در دقایق ابتدایی،  مقابل انگلیس توان مقاومت نخواهد داشت، اما اینطور نبود و خیلی زود تیم لاگربک، پاسخ داد.

دقیقه ششم مسابقه بود که روی یک اوت دستی از سمت راست، سیگوردسون توانست دروازه هارت را روی غفلت مدافعین انگلیس باز کند.

بعد از این گل انگلیس واکنش مثبتی نشان داد و چند موقعیت خوب گلزنی را ایجاد کرد، در یکی از بهترین فرصت ها، شوت دیدنی دله الی با اختلافی اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.

اما تیم جسور ایسلند، پیش از دقیقه بیستم، به گل بعدی هم رسید.

دقیقه هجده بازی بود که سیگتورسون در شکاف ایجادشده میان خط دفاع انگلیس، ضربه بعدی را وارد کرد. غفلت خط هافبک و دفاع انگلیس روی این گل، کاملاً واضح بود، اشتباه هارت هم مزید بر علت شد تا ایسلند گل دوم را به ثمر برساند.

در ادامه نیمه اول انگلیس کاملاً شکل هجومی گرفت و ایسلند عقب تر نشست و سعی کرد با بازی فیزیکی و تخریبی کار انگلیس را خراب کند. یکی از بهترین موقعیت های انگلیس در نیمه اول، روی پاس استوریج و ضربه سرضرب کین رقم خورد که دروازه بان حریف به خوبی توپ را راهی کرنر کرد.

انگلیس اگرچه توپ و میدان را در نیمه اول در اختیار داشت ولی در نهایت بازنده به رختکن رفت.

با شروع نیمه دوم، هاجسون تغییراتی داد و ویلشر را به جای دایر وارد زمین کرد. دقایقی بعد نیز، واردی به جای استرلینگ وارد زمین شد. انگلیسی ها در نیمه دوم آشفته، دستپاچه و بی دقت بودند.

یاران هاجسون عملاً برنامه خاصی برای حمله به دروازه حریف نداشتند و پاس های بی دقت زیادی در میانه زمین دیده می شد. سرعت و خلاقیت در تیم انگلیس، مشاهده نمی شد و ایسلند با بازی تخریبی و هوشمندانه اش، کار انگلیس را تمام کرد.

سه شیرها در نیمه دوم، بارها و بارها توپ را از دست دادند و اگرچه در اکثر زمان بازی در نیمه زمین حریف بودند ولی شاید حتی به یک موقعیت جدی هم نرسیدند.

در نهایت ایسلند موفق شد شگفتی بزرگ را رقم بزند و با نتیجه 2-1 انگلیس بزرگ را شکست دهد و راهی مرحله بعد شود.

به این ترتیب، انگلیس در کمتر از یک هفته، دو بار از یورو خارج شد.

ایسلند سوم جولای در یک چهارم نهایی به مصاف فرانسه خواهد رفت.

 

2021

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار