برگزاری شایسته کنگره شهدا کمک به تقویت معنویت در جامعه دانشگاهی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی‌اکبر شیخی ظهر امروز در نشست هماهنگی کنگره شهدای دانشجو در استان هرمزگان اظهار داشت: جامعه دانشگاهی استان هرمزگان علاقه‌مندی و وفاداری ویژه‌ای به آرمان‌های شهدا و امام شهدا دارند و ما در قالب دانشگاه هرمزگان از برگزاری کنگره شهدا که کمک بزرگی به تقویت معنویت در جامعه می‌شود، استقبال می‌کنیم.

وی افزود: دمیدن روح تعهد در جامعه علمی کشور با یادآوری خاطرات شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم میسر است و برگزاری یادواره و کنگره شهدا به محوریت دانشگاه‌ها در این زمینه ارزش مضاعفی دارد.

رئیس دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه آرامش و امنیت امروز جامعه برای پرداختن به کارهای علمی و پژوهشی و رشد جامعه دانشگاهی را مدیون رشادت‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران کشورمان هستیم، ادامه داد: نسل جوان امروز باید با جانفشانی‌ها و ایثار نسل گذشته به خوبی آشنا شود تا قدر میراث کنونی را به خوبی بداند.

شیخی گفت: برگزاری کنگره شهدا را باید به دانشجویان بسپاریم تا در این زمینه ادای دین کرده و ایده‌های خلاقانه خود را برای برگزاری مراسمات ارزشی و اعتقادی به خوبی جلوه‌گر سازند.

وی تصریح کرد: آثار فکری و هنری مرتبط با شهدای استان هرمزگان را می‌توان در قالب کتاب و یا مجموعه‌های الکترونیک گردآوری و به انتشار رساند تا زمینه استفاده دیگران نیز از این آثار فراهم آید.

رئیس دانشگاه هرمزگان خواستار همکاری همه تشکل‌های دانشجویی در برگزاری کنگره شهدای دانشجوی هرمزگان شد.

انتهای پیام/3264/ن20

http://fna.ir/W3MVAI

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار