Xبستن تبلیغات

نخستین مرکز جامع اهدا خون در کشور افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون کشور گفت: بناست تا این مراکز جامع در سراسر کشور راه اندازی شود و دومین مرکز جامع اهدا کشور در شیراز راه اندازی خواهد شد.

وی اظهار داشت: مرکز جامع اهدا در خیابان وصال شیرازی و در اداره کل انتقال خون استان تهران واقع شده است و راه اندازی این مرکز، باعث تسهیل دسترسی بیماران بستری به خون و فرآورده های خونی شده است.

دکتر سید مرتضی طباطبایی مدیر کل انتقال خون استان تهران نیز با بیان اینکه تهران به عنوان بزرگترین مرکز انتقال خون کشور حدود ۱۸ درصد از خون کشور را تامین می کند، افزود: به دلیل ارجاع بیماران از شهرستانها به تهران و همچنین گسترش مراکز آنکولوژی و جراحی قلب باز، ۲۷ درصد از خون کشور در تهران مصرف می شود که به تبع آن مصرف پلاسما نیز افزایش می یابد.

در اداره کل انتقال خون استان تهران ۴۴ تخت شامل ۶ تخت بانوان وجود دارد که از این میان، ۴ تخت پلاکت فریزیس(جداسازی پلاکت از خون)، ۱۰ تخت پلاسما فریزیس(جداسازی پلاسما از خون) و ۲۴ تخت خون گیری است.

مرکز جامع اهدا در مدت زمان کمتر از ۵۰ روز تجهیز و راه اندازی شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار