روحانی افطار را میزبان کارکنان نهاد ریاست جمهوری بود

خبرگزاری میزان- رئیس‌جمهور همزمان با شب بیست‌ویکم ماه رمضان و شهادت امیرالمومنین علی(ع)، افطار را میزبان مدیران و کارکنان نهاد ریاست جمهوری بود.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: این مراسم که شامگاه یکشنبه و با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد، با مرثیه‌سرایی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارات و عزاداری حاضران در سوگ امیرالمومنین علی(ع) ادامه یافت.

رییس‌جمهور در این مراسم معنوی، توفیق خدمت به مردم را نعمت بزرگ پروردگار و در عین حال مسئولیتی بسیار سخت و سنگین توصیف و تأکید کرد: شکر نعمت خداوند،  تلاش بیشتر برای خدمت به ملت بزرگ، فهیم و شهیدپرور ایران اسلامی است.

روحانی، خدمت‌رسانی به کشوری 80 میلیونی را در مرکزیت و نهاد ریاست جمهوری، بار سنگین و طاقت‌فرسایی دانست که باید در این راه از خداوند متعال استمداد کرد.

رییس‌جمهور در ابتدای سخنان خود گفت: شب 21 ماه مبارک رمضان شب شهادت مولای متقیان علی(ع)، امیرالمؤمنینی است که افتخار همه شیعیان، پیروی از راه و مسیر ایشان است. امامی که هنگام ضربت خوردن بر فرق مبارکشان به راحتی و اطمینان گفت به خداوند کعبه سوگند که رستگار شدم. هم از رستگاری و فوز عظیمش و همچنین از پروردگاری که خدای کعبه و محل ولادتش نیز در همان کعبه بود؛ یاد کرد.

رییس‌جمهور تصریح کرد: پیروی از راه امیرالمومنین علی(ع) این است که در پایان زندگی با قلبی مطمئن و روحی آرام جهان را ترک نماییم.

همچنین در این مراسم معنوی حجت‌الاسلام روحانی به ذکر مصیبت حضرت علی(ع) و آخرین لحظات شهادت آن امام همام پرداخت.

این مراسم با  اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت رییس‌جمهوری پایان یافت.

جسن روحانی

روحانی

روحانی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار