انتشار کتاب وضعیت حقوق بشر در آمریکا

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر از تدوین و انتشار کتاب " وضعیت حقوق بشر در آمریکا در سال ( 2015)" به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی خبر داد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در 1394/4/6 در خصوص  اقدامات تروریستی آمریکا و عوامل آن علیه ملت ایران در تیرماه، اظهار داشت: ستاد حقوق بشر با هماهنگی و همکاری شورای فرهنگ عمومی، درج این مناسبت را در تقویم ملی تا تحقق آن مورد پیگیری قرار داد و اکنون در سالروز این مناسبت، اولین مجموعه مکتوب از نقض حقوق بشر در آمریکا برای اطلاع پژوهشگران و مردم منتشر شده است.

غریب‌آبادی افزود: این مجموعه که توسط مرکز پایش معاونت امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر تدوین و از سوی مرکز انتشارات قوه قضائیه منتشر شده است، از نقض حقوق بشر توسط آمریکا در حوزه‌های مختلف در سال 2015 پرده برمی‌دارد. تمام محتوای این مجموعه که در دو بخش گزارشات و اخبار تنظیم شده است نیز از اسناد، گزارشات و اخبار نهادهای بین‌المللی حقوق بشری و سازمان‌ها و رسانه‌های عمدتا غربی گردآوری شده است.

معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر همچنین اظهار داشت: این کتاب 130 صفحه‌ای با پرداختن به نقض حقوق بشر در آمریکا در چندین فصل مجزا از جمله نظام قضایی و زندان، شکنجه، خشونت، قتل، ناپدیدشدگی، تبعیض، نژادپرستی، اسلام‌ستیزی، نسل‌کشی، زنان، کودکان، کارگران و آزادی‌های مدنی و اجتماعی می‌تواند به عنوان منبعی مناسب و معتبر برای اساتید، پژوهشگران، دانشجویان و کارشناسان فعال در حوزه‌های مرتبط از جمله حقوق بشر، حقوق بین‌الملل و روابط بین‌الملل برای پی بردن به ماهیت واقعی آمریکا و ادعاهای دروغین آن در حوزه حقوق بشر مورد استفاده قرار گیرد.

غریب‌آبادی در پایان تاکید کرد که مرکز پایش ستاد حقوق بشر در راستای اهداف و وظایف خود، گزارشات، اخبار و اسناد متعددی از نقض حقوق بشر در سایر کشورهای غربی را نیز جمع‌آوری و تدوین کرده که در فرصت مناسب، اقدام به انتشار آنها خواهد کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار