دامداران راز وجرگلان زکات دام خود را به محرومین کمیته امداد دادند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خميني (ره)، غلام عباس صادقی بابیان اینکه این رقم در طول سه‌ماهه اول امسال حاصل‌شده است اظهار داشت: امیدواریم با نزدیک شدن به فصل برداشت گندم وجو رقم زکات امسال در این شهرستان به بیش از یک میلیارد ریال افزایش یابد.

وی افزود: از مجموع زکات دام جمع‌آوری‌شده امسال حدود ۱۳۸ میلیون ریال آن برای بحث جهیزیه دختران نیازمند هزینه شده و بخش دیگر نیز به‌صورت گوشت گرم بین خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد توزیع‌شده است.

این مسئول با اشاره به زکات جمع‌آوری‌شده در سال گذشته گفت: سال گذشته بیش از ۱۲ میلیارد ریال زکات جمع‌آوری شد که سهم نیازمندان در این حوزه به بیش از ۲۴۵ میلیون ریال رسید و ۲۰ درصد از کل زکات سال قبل برای نیازهای محرومین هزینه شد.

مدير كميته امداد امام خمينی (ره) راز و جرگلان روستاهای این شهرستان را ۷۲ مورد اعلام کرد و افزود: تمامی روستاهای این شهرستان مشمول پرداخت زکات هستند.

صادقی با اشاره به برنامه‌های امسال حوزه زکات گفت: ۹۰ نیروی افتخاری و ۷۲ عامل زکات برای توسعه و تعمیق فرهنگ زکات در این شهرستان با کمیته امداد همکاری دارند.

وی اظهار داشت: با توجه به آمار و عملکرد سال گذشته این شهرستان رتبه برتر خراسان شمالی را به خود اختصاص داده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار