نقش آيت‌الله بهشتی در تدوين قانون اساسی بی‌بديل بود

حجت الاسلام والمسلمین حسن صادقی‌نسب ظهر يكشنبه در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در محل مصلی امام خمینی گناباد، اظهار کرد: بنی‌صدر با شايعه‌سازی تلاش كرد شهيد بهشتی را به شکلی معرفی کند که كسی نتواند نامی از اين شهيد بزرگوار ببرد.

وی ادامه داد: متاسفانه دشمنان انقلاب تهمت‌هایی مانند دنیاطلبی، ارتباط با بیگانگان، اشرافی گری و امثال اینها را به شهيد بهشتی می‌زدند و به مردم اعلام می‌کردند.

امام جمعه گناباد با اشاره به ویژگی های بارز شخصيتی شهید بهشتی بیان کرد: بهشتی یک شخصیت خدمتگزار واقعی به اسلام و تشیع  در بین مردم ایران بود و در اين زمينه از هيچ تلاشی فروگذار نكرد.

صادقی‌نسب افزود: امام خمينی(ره) در خصوص شهید بهشتی فرمودند آنچه من را راجع به ایشان متاثر کرده است، مظلومیت آيت‌الله بهشتی در این کشور است.

وی تاکید کرد: دشمنان می‌خواستند آقای بهشتی را یک دیکتاتور معرفی کنند تا به هدف خودشان برسند، متاسفانه مشابه این کار در حال حاضر هم انجام می‌شود و بايد دانست تبلیغات سوء در بین مردم اثرگذار است.

امام جمعه گناباد با بيان اينكه آيت‌الله بهشتی مدرسه علمیه حقانی را با هدف تربیت طلاب شایسته اسلام راه‌اندازی کرد، گفت: اقدامات و سخنرانی‌های آيت‌الله بهشتی در آلمان توانسته بود تعداد زیادی را به اسلام علاقه‌مند و مسلمان كند.

وی ادامه داد: شهید بهشتی به دلیل داشتن مدیریت صحیح ، پایبندی به اسلام و ولایتمداری در بین مردم کشور ما جایگاه والایی را به دست آورد و نقش او در تدوین قانون اساسی کشور و تشکیل حزب جمهوری اسلامی نقشی بی‌بدیل و پر رنگ بود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار