غذا خوردن در سفر به دبی+تصاویر

اماراتی ها به مهمان نوازی مشهورند؛ آنها به مهمان هایشان ادای احترام کرده و از آنان با قهوه و خرمای تازه پذیرایی می کنند.

سفر به دبی

پیش از سال ١٩٦٠ میلادی، غذای اصلی اماراتی ها شامل ماهی، برنج، نان، خرما، ماست، سبزی و گوشت گوسفند، بز و شتر بود. پس از آن، کیفیت و تنوع برنامه ی غذایی، توسط غذاهای وارداتی که فروشگاه های مدرن عرضه می کردند، بهبود یافت.

 غذا خوردن در سفر به دبی


ناهار، یکی از وعد ههای مهم غذایی است که در خانه سرو می شود و معمولاً شامل ماهی، برنج، گوشت و سبزی است. بیشتر اماراتی ها ترجیح می دهند که به روش سنتی یعنی با دست راست غذایشان را بخورند. مسلمانان سخت گیر، خوردن گوشت خوک و نوشیدن مشروبات الکلی را ممنوع کرده اند و همچنین گوشتی که می خورند، باید به روش اسلامی ذبح شده باشد.


اماراتی ها به مهمان نوازی مشهورند؛ آنها به مهمان هایشان ادای احترام کرده و از آنان با قهوه و خرمای تازه پذیرایی می کنند. برای آنان بخور خوشبو می سوزانند و مهمانان می توانند عطر خوش آن را در فضا احساس کنند. با آمدن جمعیت مهاجر به امارات، رستوران ها غذاهای متنوع اقوام مختلف را عرضه می کنند و علاوه بر آن، رستوران های فست فود نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. با وجود مسلمان بودن این کشور و تعصب مسلمانان، نوشیدنی های الکلی و گوشت های حرام نیز در بعضی از رستوران ها سرو می شوند.

 غذا خوردن در سفر به دبی

در امارات تعداد قابل توجهی رستوران وجود دارد که انواع غذاهای رايج در کشورهای مختلف را طبخ می نمايند. تعداد زيادی از اين رستوران ها در هتل ها واقع شده اند و مابقی نيز در گوشه و کنار شهر پراکنده اند. فروشگاه ها و سوپرمارکت های بسياری نيز مواد غذايی مورد نياز ملل مختلف ساکن در دبی را تامين می کنند. مواد غذايی از جمله ميوه و سبزيجات تازه از سراسر دنيا به دبی وارد می شود.

غذا خوردن در سفر به دبی

بازار ماهی نيز از رونق خاصی برخوردار است. ديدار از بازار ماهی دبی در کنار خور دبی خالی از لطف نيست. در اين بازار انواع ماهی به صورت تازه به مشتريان عرضه می شود. آب مورد نياز شهر دبی توسط تصفيه خانه ها تامين می شود.
اين آب کاملا بهداشتی و سالم می باشد، ولی اغلب مردم ترجيح می دهند از آب معدنی برای شرب استفاده نمايند.
نوشيدنی های الکلی نيز تنها در هتل ها موجود می باشد و رستوران های بيرون اجازه سرو اين نوشيدنی ها را ندارند. گوشت خوک نيز به دليل حرام بودن (به جز در مکان هايی محدود و خاص) در منوی غذاها ديده نمی شود.

کجارو

اخبار مرتبط:

تجربه‌ای جدید در دبی + تصاویر دیدنی

چه کسانی به چه مقاصدی باید سفر کنند؟

برای سفر یک روزه به دبی حتما این مطالب را بدانید

آنچه برای سفر به دبی باید بدانید! +تصاویر

نکات مهم در سفر به دبی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار