بودجه اختصاصی مرکز استان اردبیل متناسب با جمعیت آن نیست

به گزارش خبرنگار مهر، جواد زنجانی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه بررسی فرصت‌ها و تهدیدات آب و خاک اردبیل تصریح کرد: کل اعتبارات عمرانی استان رقمی در حدود هزار میلیارد ریال است که از این میران فقط ۲۴ درصد به مرکز استان اختصاص می‌یابد.

وی افزود: این در حالی است که ۴۵ درصد از جمعیت استان در شهرستان اردبیل سکونت دارند و اگر به لحاظ محرومیت و جمعیت در نظر بگیریم اعتبار اختصاصی مرکز استان کافی نیست.

فرماندار اردبیل تأکید کرد: اینطور استنباط می‌شود که به مرکز استان توجه ویژه شده و امکانات در مرکز متمرکز است در حالی که عملاً اعتبارات اختصاصی تناسبی با نیازمندی‌ها ندارد.

زنجانی با اذعان به اینکه در خود اردبیل فقط ۱۵۰ هزار نفر در حاشیه شهر سکونت دارند، ادامه داد: در وضعیت فعلی منطقه شیخ کلخوران از آب چاه استفاده می‌کند؛ چرا که اتصال به آب شهری نیازمند اعتبار است و این اعتبار فراهم نیست.

وی از جمله مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرای آبرسانی را برج آبگیر و تصفیه‌خانه دوم برشمرد و خواستار استفاده از روش BOT برای اجرای تصفیه‌خانه دوم شد.

در این جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل نیز به ضرورت جذب اعتبارات ملی برای تکمیل پروژه‌های استانی تأکید کرد.

حسین شایقی با اذعان به اینکه تنها ۱۰ درصد از اعتبارات به صورت استانی توزیع می‌شود، اضافه کرد: لازم است دستگاه‌ها با پیگیری مداوم نسبت به جذب اعتبارات ملی اقدام کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار