صعود یاران رونالدو به یک هشتم نهایی/ خداحافظی کرواسی با جام

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پرتغال توانست با برتری برابر کرواسی به جمع 8 تیم برتر یورو 2016 راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، دو تیم کرواسی و پرتغال در سومین دیدار مرحله یک هشتم نهایی یورو 2016 برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر پرتغال به پایان رسید.   

بازی با مالکیت توپ پرتغالی ها شروع شد با این حال حضور مودریچ آماده باعث شد تا پرتغالی ها نتوانند بازی را به سلطه خودشان در بیاورند. دو تیم در خلق موقعیت با مشکل مواجه بودند. اولین خطر بازی را په په روی یک ضربه ایستگاهی از دست داد و ضربه سر او از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 30 نفوذ پریشیچ به محوطه جریمه و شوت او که با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت یکی دیگر از موقعیت های جدی بازی را به وجود آورد. در ادامه ارسال راکیتیچ به محوطه جریمه پرتغال نیز خطرساز شد ولی ضربه او روی سر هیچ بازیکنی ننشست.

به این ترتیب نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم پرتغالی ها، گومس را از بازی بیرون بردند و رناتو را به میدان آوردند. در ادامه بروزوویچ در دقیقه 52 یک موقعیت جدی را برای کرواسی از دست داد.

در دقیقه 56 رناتو سانچس یک موقعیت گلزنی را از دست داد و شوت او با بی‌دقتی از کنار دروازه کرواسی به میدان رفت. در ادامه جدی‌ترین موقعیت بازی را ویدا از دست داد. او با ضربه سر نزدیک بود تا دروازه پرتغال را باز کند که ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

در ادامه دو تیم بازی متعادلی به نمایش گذاشتند تا این دیدار با تساوی بدون گل در پایان 90 دقیقه به پایان رسید و بازی به وقت های اضافه کشیده شد. در وقت های اضافی نیمه نخست، کرواسی بازی را بهتر شروع کرد و یکی دو بار تا آستانه فروپاشی دروازه پرتغال جلو رفت اما در باز کردن دروازه حریف موفق نبودند.

در وقت‌های اضافه نیمه دوم در حالی که کرواسی سراپا حمله بود تا دروازه پرتغال را باز کند، شوت رونالدو را دروازه‌بان کروات ها برگشت داد تا ریکاردو کوارشما دروازه خالی را باز کند.

در اواخر بازی وقتی دروازه‌بان کرواسی هم به محوطه جریمه پرتغال آمده بود، باز هم ویدا بود که نتوانست دروازه پرتغال را باز کند تا پرتغال با یک گل به برتری برسد و راهی یک چهارم نهایی برسد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار