اولویت استخدام‌ در کارخانه آلومینا جاجرم با نیروهای بومی است

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اکبر محبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: استخدام باید از میان نیروهای بومی و با توجه به تخصص و کارآمدی آن‌ها انجام شود تا بتوانند برای مجموعه خود مفید واقع شوند چراکه جذب افراد ناکارآمد به اقتصاد ملی ضرر خواهد رساند.

محبی افزود: برای تکمیل فاز یک این کارخانه با یک شرکت چینی قرارداد منعقدشده و تجهیزات آن به‌زودی وارد خواهد شد، امیدواریم تا پایان سال ۹۵ شاهد راه‌اندازی فاز یک این پروژه باشیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در ادارات مختلف شهرستان جاجرم به دلیل نبود نیروهای متخصص و کارآمد ملزم به استفاده از مدیران دیگر ادارات شده‌ایم تا کارها روال خود را طی کند.

فرماندار جاجرم با اشاره به پروژه جاده جاجرم، میامی و سنخواست گفت: جاده میامی، جاجرم و سنخواست به‌عنوان یک طرح ملی و جزو یکی از مهم‌ترین اولویت‌های استان است که اعتبارات تعریف‌شده آن در اختیار وزارت راه و شهرسازی است.

محبی اظهار داشت: با توجه به اینکه این جاده یکی از شریان‌های اصلی است با تکمیل آن راه شهرهای مختلف خراسان شمالی کوتاه خواهد شد.

این مسئول افزود: سال گذشته از محل ماده ۱۸۰ برای تکمیل این پروژه اعتبار در نظرگرفته شد که به دلیل مساعد نبودن اوضاع اقتصادی دولت هیچ‌گونه اعتباری به این ماده در کل استان تخصیص پیدا نکرد، اما امسال با در نظر گرفتن اولویت تکمیل این جاده پیش‌بینی اعتبار آن لحاظ شده که به‌محض ابلاغ اعتبار، کارهای اجرایی انجام خواهد شد.

فرماندار جاجرم به موضوع گردشگری شهرستان جاجرم اشاره کرد و گفت: برای گردشگری جاجرم اعتباری بالغ‌بر ۶ میلیارد ریال لحاظ شده است که دو میلیارد ریال آن به منطقه شوقان و تفرجگاه سرچشمه شوقان تعلق‌گرفته و دو میلیارد ریال نیز برای توسعه تفرجگاه تنگه گزی در نظر گرفته‌شده و همچنین دو میلیارد ریال برای ساخت پارک کویر لحاظ شده است.

محبی اظهار داشت: برای تسهیل در رفت و آمد گردشگران به جاجرم، راه اندازی قطار محلی پیگیری شده است که به محض وارد شدن لکوموتیوها قطار محلی جاجرم به مشهد به خطوط ریلی اضافه خواهد شد.

وی درباره راه‌اندازی فرودگاه جاجرم گفت: برای راه‌اندازی فرودگاه جاجرم جلسات متعددی با مدیرکل فرودگاه‌های کشور برگزارشده اما با توجه به هزینه‌های بالای نگهداری فرودگاه، راه‌اندازی آن مقرون‌به‌صرفه نیست و متأسفانه به همین دلیل شرکت فرودگاه‌های کشور با همه شرایط آب‌وهوایی و اقلیمی مناسب جاجرم تمایلی برای راه‌اندازی این فرودگاه ندارند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار